Karabük İl Genel Meclisi toplantı salonunda yapılan yeni yılın ilk İl Genel Meclisi toplantısında açılış konuşmasını yapan Başkan Sözen, 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100'üncü Yılına ve Türkiye Yüzyılına yakışır çalışmaların gerçekleşeceğini söyledi.

2022 yılında çok yoğun ve tempolu çalışma programı gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Sözen” Daha önce meclisimizde planlamış olduğumuz programları idaremiz sahada uyguladı ve hedefleri tutturmaya çalıştı. Müdürlüklerimizde  ortaya konan plan ve programları uygulamak için yoğun ve azimli bir çaba sarf ettiler. Bunun sonucu oalrak belirlenen hedeflerde yüzde 40 oranında bir artış gerçekleşmiş oldu” dedi.

2022 Yılında Köylerimizde 140 Km Asfalt Serimi Gerçekleşti

Başkan Sözen konuşmasının devamında Yol ve Şube Müdürlüğünün asfalt programlarını tamamladığını belirterek ”Merkez İlçemiz 19.2 Km,Safranbolu İlçemiz 33.1 Km,Yenice İlçemiz 24.2 Km, Eskipazar İlçemiz 17.3 Km, Eflani İlçemiz 16.4 Km ve Ovacık İlçemizde 24.5 Km asfalt programı gerçekleştirildi. Bunun yanında rotmiks üretiminde 3.4 Km,Safranbolu Karacatepe protokol yolumuz 1.5 Km ve organize sanayi sitesinin yolu da 400 metre olmak üzere toplamda 140 Km asfalt serimi yapıldı. Yılın başında 100 Km olarak belirlediğimiz asfalt hedefimizi 140 Km olarak gerçekleştirmiş olduk.” diye konuştu.

2023 Yılına 18 Bin 633 Ton BSK Sıcak Asfalt Devredildi

Merkez İlçemizde 3 bin 254 ton, Safranbolu ilçemizde bin 459 ton, Yenice ilçemizde 2 bin 452 ton, Eskipazar ilçemizde 3 bin 959 ton, Eflani ilçemizde 5 bin 517 ton ve Ovacık İlçemizde ise bin 992 ton olmak üzere toplamda 18 Bin 633 ton BSK sıcak asfalt 2023 yılına devredilmiştir. Buda yaklaşık 25 Kilometre asfalta tekabül ediyor. Gerçekleşen asfaltın üzerine ilave edildiğinde 165 kilometrelik asfalt olarak kayıtlara geçmiştir.”

Asfalt Plentimiz 135 Bin Ton Asfalt Üretimi Gerçekleştirdi

Konkasör üretimlerininde aralıksız devam ettiğini söyleyen Başkan Sözen ”Bu yıl içerisinde konkasör üretiminden elde ettiğimiz malzeme miktarı 304 Bin 255 ton olarak gerçekleşmiştir. BSK üretimimizde 111 Bin 450 ton olarak gerçekleşti. Bunun yanında da Karayolları müteahhit firmalarına vermiş olduğumuz asfalt ile birlikte asfalt plentimiz 135 Bin ton asfalt üretmiş oldu.” şeklinde konuştu.

Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü 38 Proje Hayata Geçirdi

Su Kanal Hizmtleri Müdürlüğünün çalışmalarından da bahseden Başkan Sözen ”Merkez İlçemizde 8 Safranbolu İlçemizde 5, Yenice İlçemizde 9, Eskipazar İlçemizde 7 proje, Eflani İlçemizde 8 ve Ovacık İlçemizde 1 proje olmak üzere toplamda 38 proje tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Bu projeler için harcanmış olan miktar ise 9 Milyon 173 Bin TL’dir. KÖYDES ve İller bankası ödenekli  42 Bin 100 metre içme suyu borusu ve 3 Bin 552 metre kanalizasyon borusu alımı yapılıp köy muhtarlarına dağıtımı yapılmıştır.” dedi.

Köylerimizde Evsel Atıkları Toplama Çalışmaları Devam Ediyor

“Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüz ise köylerimizde bulunan 3364 konteynır, 11 çöp kamyonu ve 21 personelimiz ile evsel atık toplama çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bunun yanında eğitimli ekiplerimiz tarafından yenilenen aracımızla birlikte köylerimizde bulunan başı boş sokak hayvanlarının belediye barınaklarına nakli gerçekleştiriliyor.”

Sel afetinden zarar gören bölgelerdeki çalışmalardan da bahseden Başkan Sözen “Geçtiğimiz aylarda Yenice İlçemizde yaşanan sel afetinden sonra zarar gören Güney-Tır köprüsü, İncebacaklar köprüsü ve şeker kanyonu istinat duvarı yapım işi ile Safranbolu İlçemizde Değirmencik Köyü köprüsünün ihalesi idaremiz tarafından yapılmıştır. Şuan itibariyle çalışmalar yüklenici firmalar tarafından devam ediyor. Diğer taraftan 2022 yılı içerisinde 1 Milyon 845 Bin TL Köy muhtarlıklarımıza nakdi yardım ve destek sağlandı. 2023 yılında ise köy muhtarlarımıza 2 Milyonun üzerinde köylerimizin acil ihtiyaçları için nakdi destek sağlamaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Başkan Sözen, konuşmasının sonunda "bu hizmetlerin kazandırılmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Valimize ve İl Genel Meclis Üyelerimize teşekkür ederek mesai mefhumu gözetmeksizin özveriyle çalışan personellerimize çalışmalarında kolaylık ve başarılar diliyorum." dedi.