TÜRKOĞLU YİNE SORUYOR..!

CHP SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI, YİNE SAFRANBOLU BELEDİYESİ İLE İLGİLİ CİDDİ BİR YOLSUZLUK İDDİASINDA

banner73
Safranbolu 08.11.2013, 02:10 08.11.2013, 02:10
18
TÜRKOĞLU YİNE SORUYOR..!
banner36

CHP SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI, YİNE SAFRANBOLU BELEDİYESİ İLE İLGİLİ CİDDİ BİR YOLSUZLUK İDDİASINDA BULUNDU


 

SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI NECDET AKSOY, BUNA DA SESSİZ KALACAK MI..?


 

turkoglu-yine-konustu


Şehir Plancısı ve CHP Safranbolu Belediye Başkan Aday Adayı Bülent Türkoğlu, yolsuzlukla mücadele yönünde Safranbolu Belediye yönetimine 2 milyon TL'lik bir desteği olduğunu, bu kadar paranın belediyenin kasasında kalmasını sağladığını ifade ederek ilginç bir iddiada bulundu.

Türkoğlu, konut sitelerinin ve vatandaşların arazilerinin imar planını, ardından da mülkiyet yapısını önce bozup, sonra düzeltilmesi karşılığında 20 Bin TL iş başı ücret talep edildiğini, bu paranın da belediye kasası yerine, işi yapan özel bir şirkete aktarıldığını iddia etti.

CHP Safranbolu Belediye Başkan Aday Adayı Bülent Türkoğlu, Safranbolu gündeminde çok konuşulacak iddiası ile ilgili şu açıklamaları yaptı;

"Normalde ne Karabük Belediyesinde, ne bölgemizde, ne de diğer belediyelerde bu çaplı bir iş olmamıştır. AKP kadroları daha ne kadar sessiz kalacak, isteyene bu iddiamın belgelerini de takdim edebilirim. Bu yapılan, amiyane olarak önce imarını bozup, sonra düzeltme parası olarak talep edilmektedir. Safranbolu’da, son yıllarda böyle kaç imar planı değişikliği yapıldı acaba? Önce imarı boz, sonra yap. İmarı planlamasını da tekrar yaparken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bile ödemediği paraları, Safranbolu Belediyesi ödemiştir. Yazıktır, günahtır, vebaldir. Hem işi bilmiyorsunuz, hem de bu işlerden yalan yanlış rant elde ediyorsunuz. Biz "İmar Hatip" diyoruz. Bu bedeli Safranbolu halkı ödemiştir, daha da ödemeye devam etmemesi için artık dur diyoruz. Tüyü bitmedik yetimin hakkı için, esnaf ablamız için, kardeşim Adnan için değil.

Bilfiil halkın Şehri Emini olarak huzura çıktık. Adil bir yönetim için Safranbolu'yu hak ettiği güzel günlere kavuşturmak için, sadece ülkemizde değil, dünyada örnek bir belediyecilik için, ekibimizle kolları sıvadık.

Halkımızın yüzü gülmeden, yüzümüz gülmeyecek. Halkımızın yüzüne gülerek bu usulsüzlükleri yapanları Cenabı-ı Allah'a havale ediyorum." dedi.

Türkoğlu, Şehir Plancısı olduğundan uzmanlık alanı olan bu iddiasından öncede Safranbolu şehir içme suyu şebekesinde kanserojen etki yapan asbestli boruların kullanıldığını açıklamıştı.

Bülent Türkoğlu’nun bu açıklamaları karşısında kamuoyu vicdanını rahatlatmak için hiçbir açıklama yapmayan Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy acaba bu iddia karşısında da susacak mı?

 
Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74