TOPUKLU EFE "İŞE GİREMEME KORKUSUYLA CHP'YE ÜYE OLAMIYORLAR"

CHP'li Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, gençler işe girememe endişesiyle CHP'ye üye olamadıklarını ve bu makus kaderi kırılacağını söyledi.

Safranbolu 06.05.2022, 16:21 06.05.2022, 16:49
1095
TOPUKLU EFE "İŞE GİREMEME KORKUSUYLA CHP'YE ÜYE OLAMIYORLAR"
banner131
banner36

CHP’li Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, annesinin memleketi Eflani’de yapılan bayramlaşmadaki konuşmasında ağır muhalefet yaptı.

Sadece Belediye Başkanlığı yaptığı Safranbolu’da değil, Karabük’ün diğer ilçelerinde de kendisine sempati duyulan ve bölge siyasetinin ‘Topuklu Efesi’ olarak adlandırılan Elif Köse, gençlerin CHP’ye üye olmaktan çekindiğini ifade ederek nedenini de “Ya kendileri, ya büyükleri CHP’ye üye olduğu zaman işe giremeyeceği endişesi yaşıyorlar.” İfadeleri ile ortaya koydu.

“Bizim şansızlığımız şu anda iktidarda olmamamız ama hedefimiz iktidara yürümek, iktidara geldiğimizde bu dinamizmle, bu enerji ile Eflani’de hak ettiği hizmeti görecek diğer ilçelerimizde görecek.” Diyen Elif Köse, Safranbolu’da nasıl bir belediyecilik yaptığını şu ifadeler ile anlattı;

“Biz Safranbolu da 42 yıl sonra belediye başkanlığını aldık ve sosyal belediyecilik nasıl yapılır bunu Safranbolu da en üst seviyede göstermeye çalışıyoruz. Belediye sadece beton atan, çöpleri toplayan, yolları yapan kurumlar değildir.

Belediyeler insanların yaşadıkları kentte daha huzurlu, daha konforlu yaşamalarını sağlayan ve yanlarında onlara dokunan, onların problemlerini anladığını hissettiren başkanlar isterler aslında. Sadece mekanik bir şey değildir belediye başkanlığı. O yüzden biz belediye başkanlığının nasıl yapılması gerektiğini, sosyal, kültürel alanlarda da hizmetlerin nasıl olması gerektiğini hatta üreten bir belediyenin nasıl olması gerektiğini Safranbolu da gösteriyoruz.”

“Yanlış politikalardan dolayı üreten değil, tüketen bir ülke olduk”

Topuklu Efe, CHP İktidarında üreten bir toplum olmaya yeniden başlayacaklarını ve bunun örneğini Safranbolu Belediyesi olarak ufak çapta göstermeye çalıştıklarını anlatarak, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Bilmiyorum takip ediyor musunuz ama biz göreve geldikten sonra Safranbolu Belediyesi üreten bir belediye oldu. Hem hesap veren şeffaf, herkese eşit mesafede ve aynı zamanda üreten.

Benim yaşlarımda ders kitaplarında Türkiye tarım ve hayvancılık ülkesiydi. Şimdi var mı, son 20 yılda bitti. Biz artık her şeyi samanı bile ithal eden bir ülke haline geldik. Sadece Eflani için değil, bu yanlış politikalarla ülkemiz maalesef tüketen bir toplum haline dönüştü. Biz bunun tam tersi olması gerektiğini Safranbolu’da küçük küçük de olsa kendimiz üreterek, ürettiğimizi toplumla paylaşarak, nasıl olması gerektiğini anlatarak devam ediyoruz. Bunun daha genişletilmiş halini inşallah iktidara geldiğimizde ki Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanlarının hepsi bu öneriye saygı duyuyoruz. Türkiye’de neler olabileceğinin örneğiyiz aslında.”

“Gençler işe girememe korkusuyla CHP’ye üye olamıyor”

Çok ilginç tespitlerde bulunan Başkan Köse, gençlerin işe girememe endişesiyle CHP’ye üye olamadıklarının altını çizdi ve “Gençlere çok görev düşüyor bu arada. Gençler konusunda biz maalesef çok sıkıntılı bir partiliyiz, ben aslında onları da anlıyorum. Çünkü istihdam konusunda Cumhuriyet Halk Partisi’nde gözükmek sizleri sıkıntıya düşürüyor gibi düşünüyorsunuz ya da büyüklerimiz öyle düşünüyor. Ama inşallah bu makûs talihimizi yeneceğiz sizlere de iş imkânı sağlayan, üretim yapan, istihdam sağlayan yerleri Cumhuriyet Halk Partisi sayesinde açacağız. Çünkü üretmek önemli, üretmediğimiz takdirde de gençlerimiz işsiz kalıyorlar maalesef. Üniversiteleri çoğaltmakla problem çözülmüyor, daha da büyüyor. O yüzde biz iktidar olmak zorundayız.” Diye konuştu.

Yorumlar (7)
TALAT 2 ay önce
başarısız belediyecilik,beceriksizlik diyemiyorsunda topu eveleyip geveleyip taca atıyorsun hanım efendi.imamoğlu da aynı kafada.neymiş iktidar partisi ist.da çalışmasına engelmiş.beceriksizlik vizyonsuzluk deyin şunun adına.
erdem yılmaz 2 ay önce
Yeniden Refah Partisine üyeyim, bu sıkıntı sadece chp sıkıntısı değil. akp politikası böyle
Suat Saral 2 ay önce
Yalanmı değil, akp lideğilsen iş ararsın, akp liysen dayıların sana güzel bi iş bulur,
Adem 2 ay önce
Yollar caddeler sokakkar her yer çukur arabalarda ne ön takım kaldı ne LASTİK topuklu efe hanım.. fen isleri müdürün bir gezsin yollar rezil durumda barıs mahLlesinde yamanacak heryeri önce isaretlesinler sonra atlamadan yamasinlar bir o mahalleye bir o mahalleye gecmesinler cekirge gibi...baris mHllesi sakinleri olarak bizde direk karabuge giden araba istiyoruz heryerin var bizim yok egitimnarastirma hastaneye tek vasıtayla ulasmak istiyoruz..
Karabüklü 2 ay önce
Çok merak ediyorum chp li lere saman ithalinin çok az miktarlarda ve lokal olduğunu anlatabilecek bir akıl ya da okul var mı ? Bu arada Elif hanım Safranbolu Belediye başkanı gibi değil de chp il başkanı gibi konuştuğuna göre milletvekiliğine hazırlanıyor ama demedi demeyin chp içindeki emekli memur amcaları ona milletvekiliğini yedirmezler!!!!
Halk 2 ay önce
Süte zam,ete zam mozot 25 olcak vesile olanların Allah kahretsin
güven özçetin 2 ay önce
bu ülkede en kolay yapılan şey tüm suçu AK PARTİYE ATMAK MAALESEF.Önce rusya ukrayna savaşını durdurun sonra surıyelılere barınacak kalacak yerler yapınkı adamlar ülkelerıne dönsünler öyle tüm surıyelıleri ülkelerıne gönderecem demekle olmuyor maalesef
banner11
banner12
22
açık
banner125
banner18
banner74