SAFRANBOLU, YAZIKÖY SUSUZLUKTAN KIVRANIYOR

Safranbolu'nun tarihi Yazıköy'ü son günlerde susuzluktan kıvranıyor. Son bir aya yakındır köyde su kesintileri had safhaya ulaştı.

Safranbolu 30.07.2021, 15:41 30.07.2021, 15:53
3284
SAFRANBOLU, YAZIKÖY SUSUZLUKTAN KIVRANIYOR
banner131
banner36

Safranbolu’nun tarihi Yazıköy’ü son birkaç aydır adeta susuzluktan kıvranıyor.

Safranbolu’ya en yakın ve en büyük köyü olan Yazıköy’de 20 gündür su problemi yaşandığı belirtilirken, köy halkının su kesintilerinden artık isyan etme derecesine geldiği öğrenildi.

Resmi kayıtlara göre 926 nüfusa sahip olan Yazıköy’de, son yıllarda satılan arsalara çok sayıda villalar ve bağ evleri yapıldığından kontrolsüz bir büyüme oluştuğu, şu an için 3 Bin nüfus barındırdığından, artık suyun yetmediği ifade ediliyor.

Köy muhtarlığı, Yazıköy’ün suyunu karşılayan tüm kuyuların kuruduğunun altını çizerken, yetkililer ile soruna çözüm bulunması için görüşmeler yapıldığını belirtiyor.

Kontrolsüz büyüme sonucunda yaşanılan ve bir çıkmaz haline gelen su sorununun, daha da içinden çıkılmayacak bir hal almaması için, köy muhtarlığı tarafından yeni inşaat ruhsatı verilmeyeceği ve yeni su aboneliklerinin yapılmayacağı yönünde karar alındığı da duyuruldu.    

Yorumlar (4)
Kâmil 1 yıl önce
Susuzluktan kırılıyoruz. Hayvanlara verecek su bulamıyoruz. Suyun ne zaman kesilip ne zaman geldiği belli değil. Kokacağız yakında. Böyle rezalet görmedim şu yaşıma kadar. Umarım kısa zamanda çözülür.
tuana 1 yıl önce
Bağ bahçe sulamaya devam edin,,
yazi-koy 1 yıl önce
tokiyi mahalle yaptiniz koyu kurtardiniz.
Artik mahalle olmanin zamani geldi.
Belediye de biraz para kazansin.
ruhsat atik gider su. belediye iyidir.
1000 nufuslu koy mu olur.
Ak sakallı dede 1 yıl önce
yiyip içip azıp kudurma safhasına gelinmesinin sonucu başka türlü olmayacaktı herhalde. Şöyle bi etrafında olan bitene bak, sorgula düşün, farkedebilirsen sorunu bulacaksın.
banner11
banner12
30
açık
banner125
banner18
banner74