SAFRANBOLU OTOBÜSLERİNDE NAKİT ÖDEME DEVRİ BİTİYOR

Safranbolu Belediye otobüslerinde nakit ödeme 15 Temmuz tarihi ile sona eriyor. Kent kart veya temassız kredi kartları kullanılacak.

banner108
Safranbolu 19.06.2021, 16:32 19.06.2021, 16:48
1975
SAFRANBOLU OTOBÜSLERİNDE NAKİT ÖDEME DEVRİ BİTİYOR
banner36

Safranbolu Belediyesinin aldığı halk otobüsleri, Elektronik Ücret Toplama Sistemi'nin kurulumu ile birlikte geçtiğimiz Mart ayında hizmete girmişti. Aynı tarihte otobüslerde geçerli olan tam, İndirimli ve ücretsiz elektronik biniş kartlarının basım ve satışına da başlanılmıştı.

Safranbolu Belediye Meclisinin kararı ile Elektronik Ücret Toplama Sistemi ücret tarifeleri belirlenmiş ve makul bir tarihten sonra nakit binişlerin tamamının kaldırılmasına karar verilmişti. Alınan karar doğrultusunda, 15 Temmuz 2021 tarihinden itibaren Safranbolu Belediye otobüslerinde nakit ödeme kabul edilmeyeceği açıklandı.

Otobüslere ‘Safranbolu Kent kart’ veya temassız özellikli tüm kredi kartlarıyla biniş yapılabildiği, ayrıca araçlarda ödeme esnasında HES Kodu sorgulaması yapılacağı ve riskli kişilerin otobüslere binmesine izin verilmeyeceği de açıklandı.  

Yapılan açıklamada “Vatandaşlarımızın Kent kart veya temassız özellikli kredi kartlarını www.hes.safranbolu.bel.tr adresinden eşleştirmeleri gerekmektedir. Daha hızlı ve kaliteli bir hizmet alabilmek için en yakın kent kart bayilerinden kent kartlarını temin etmeleri, sağlıklı bir yolculuk için mevcut veya yeni alınacak kent kartlar ile temassız özellikli kredi kartlarının HES Kodu ile eşleştirilmesi için son tarih 14 Temmuz 2021'dir.” Denildi.

Yorumlar (2)
Vatandaş 4 ay önce
Dünyanın her yerinden gelen de kredi kartı, banka kartı, master vısa v.b ile binebilmeli Dünya kenti sonuçta
Fehmi Aksakaloğlu 4 ay önce
Bu yöntemle binecek işte...Safranbolu ya bu yakışırdı...
banner11
12
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74