SAFRANBOLU'DA YANGIN TEDBİRLERİ DEVAM EDİYOR

Safranbolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, Tarihi Çarşı'da ulaşımı zor olan sokaklara yangın dolapları yerleştiriyor.

Safranbolu 02.12.2021, 14:40 02.12.2021, 14:51
268
SAFRANBOLU'DA YANGIN TEDBİRLERİ DEVAM EDİYOR
banner36

Safranbolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, Tarihi Çarşı'da ulaşımı zor olan sokaklara yangın dolapları yerleştiriyor. Çalışmayla, itfaiye araçlarının müdahalesi gerektiğinde geç kalınmaması amaçlanıyor.

Safranbolu'nun tarihi yerleşim bölümündeki bazı sokakların dar ve yapıların ahşap olmasından ötürü çıkabilecek yangının hızla yayılma riski taşıdığına dikkat çeken Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, vatandaşların kurulan tertibatı çok kolay kullanabileceklerini belirtti.

Bölgedeki ilçe halkını ve tarihi dokuyu korumak zorunda olduklarını ifade eden Safranbolu Belediye Başkanı Köse, "Kentimiz vatandaşlarımızın büyük katkıları ve gerçekleştirdiği çalışmalar ile 'Korumanın Başkenti' ünvanını almıştır. Koruma bilincinin üst seviyede olduğu Safranbolu'muzda, Belediye olarak biz de aynı bilinçle elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Bundan da öte, vatandaşımızı koruyabilmeliyiz. Bu amaçla dolapları yerleştirdik ama kullanılmasına inşallah gerek olmaz." şeklinde konuştu.
 

Yorumlar (0)
banner11
banner12
1
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74