SAFRANBOLU BELEDİYESİ CAN DOSTLARINI YALNIZ BIRAKMIYOR

Safranbolu Belediyesi sahipsiz hayvanlara barınmaları için kedi ve köpek evleri hizmetinin yanı sıra sokağa çıkma kısıtlaması olduğu günlerde can dostlarını yalnız bırakmıyor.

Safranbolu 07.12.2020, 10:46
422
SAFRANBOLU BELEDİYESİ CAN DOSTLARINI YALNIZ BIRAKMIYOR
banner36

Safranbolu Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi, sokak hayvanları için veterinerlik, barınma, bakım ve besleme hizmetleri vermeye devam ediyor. Sokağa çıkma kısıtlaması olduğu hafta sonları da ekipler sokakları dolaşarak sahipsiz hayvanları mamayla besliyor. 

Safranbolu Belediyesi sahipsiz hayvanlara barınmaları için kedi ve köpek evleri hizmetinin yanı sıra sokağa çıkma kısıtlaması olduğu günlerde can dostlarını yalnız bırakmıyor. Kentin birçok bölgesine ekipler tarafından bırakılan mamalar sahipsiz hayvanların beslenmelerini sağlıyor.

Sokağa çıkma kısıtlaması olduğu günlerde hayvan sever vatandaşların, sokak hayvanlarını beslemek için yürüme mesafesinde dışarıya çıkabildiklerini hatırlatan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, "Kentimizdeki sahipsiz hayvanları vatandaşlarımızın desteği ile besliyoruz fakat kısıtlamanın olduğu günlerde sokaklara yiyecek bırakılmadığını tespit ettik, bunun için de harekete geçtik" dedi.

Başkan Köse sözlerine şu şekilde devam etti; "Can dostlarımızı aç bırakmamak için ekiplerimiz şehrin çeşitli noktalarına mama bırakmaya başladı. Sahipsiz hayvanlara imkanlarımız dahilinde sahip çıkmaya çalışıyoruz, onların yaşam haklarına daima saygı duyuyor ve şehir hayatını onlarla paylaşmayı önemsiyoruz’’ 

Yorumlar (0)
banner11
banner12
-2
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74