BAŞKAN KÖSE BİR GOL DAHA YEDİ

Safranbolu Belediye Başkanına, memur sendikası ile görüşme yetkisi, dünkü yapılan belediye meclis toplantısındaki oylamada ret kararı çıktı.

Safranbolu 07.10.2021, 13:55 07.10.2021, 14:02
6085
BAŞKAN KÖSE BİR GOL DAHA YEDİ
banner131
banner36

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, belediye meclisinden bir gol daha yedi.

Dün gerçekleştirilen Safranbolu Belediye Meclisi toplantısında gündeme gelen yetkili memur sendikası ile Belediye Başkanının önümüzdeki günlerde yapılacak toplu sözleşme görüşme yetkisi, Başkan Köse’ye verilmedi.

Geçtiğimiz yıllarda Safranbolu Belediyesinde çalışan memurlar, çoğunlukta üye olduğu Bem Bir Sen’den, ayrılarak Tüm Bel Sen’e geçiş yapmıştı ve bu sayede de yetkili sendika Tüm Bel Sen olmuştu.

AK Partililer de bu olaya tepki göstermiş, belediye memurlarının sendika değiştirmesi için tehdit edildiğini ve zorlandığını iddia etmişlerdi.

Dünkü Belediye Meclis gündeminde de yer alan, yetkili memur sendikası ile belediye başkanının toplu sözleşme görüşme yetki talebine AK Parti ile MHP Grubu ret verince, salt çoğunluk sağlanamadığından sendika ile görüşmede başkanın yetkisizliği doğdu.

Yetkili memur sendikası olan Tüm Bel sen ile Belediye Başkanın toplu sözleşme görüşmelerini yapabilmesi için birkaç gün sonra gerçekleştirilecek meclis toplantısındaki yeniden oylamada, yetkinin alınacağı belirtiliyor.

Safranbolu Belediye Meclisinde AK Parti ve MHP grubu, böylelikle sendika değiştirmede öne sürdükleri zorlama iddialarının rövanşını aldılar.

Yorumlar (3)
Adem 11 ay önce
Bu gol başkana değil, memura olmuş.
Edip 11 ay önce
Başlık ne diyo, haber ne anlatıyor.
Turan MERCAN 11 ay önce
Burada mağdur olan başkan değil memur arkadaşlar olmuş.Genelde sendika ile yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde memur veya işçi adına sendika başkanı, işveren adınada Belediye başkanı olur.
banner11
banner12
20
açık
banner125
banner18
banner74