AK PARTİ'YE ÜÇ ÜNİVERSİTE MEZUNU ADAY

ALİ KAYA, AK PARTİ SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞI İÇİN RESMİ MÜRACAATINI İLÇE TEŞKİLATINA YAPTI

banner73
Safranbolu 26.10.2013, 19:58 26.10.2013, 19:58
36
AK PARTİ'YE ÜÇ ÜNİVERSİTE MEZUNU ADAY
banner36

ALİ KAYA, AK PARTİ SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞI İÇİN RESMİ MÜRACAATINI İLÇE TEŞKİLATINA YAPTI


 

ali-kaya-aday-adayi


2014 Mart da yapılacak olan mahalli seçimler öncesi AK Parti’ye müracaat için az bir süre kala belediye başkan aday adayları da peş peşe müracaatlarını yapıyorlar.

Kısa bir sürede Safranbolu’da isminden sıkça bahsettiren genç siyasetçi Ali Kaya’da beklenildiği gibi bu gün AK Parti Safranbolu İlçe Teşkilatına giderek, İlçe Başkanı Ahmet Güneş’e adaylık başvuru dosyasını takdim etti.

Kalabalık bir grupla partiye gelen Kaya, kısa bir konuşma yaptıktan sonra adaylık müracaatını resmi olarak yaptı.

Üç üniversite mezunu olan ve Safranbolu’da Mali Müşavirlik mesleğini icra eden Ali Kaya, bu günün kendisi için çok önemli bir gün olduğunu belirterek, çitayı daha yükseğe taşımak için aday adayı olduğunu ifade etti.

Ali kaya konuşmasında şu görüşlere yer verdi;
Benim için hayatımın en önemli ve en şerefli günlerinden biridir. Tarih itibariyle, 26 Ekim 2013 tarihi hayatımın en önemli ve özel günüdür. Bu gün AK Parti Safranbolu İlçe Belediye Başkan Aday Adaylığımı sizlerin huzurunda açıklıyorum. Tabi 12 yıllık bir AK Parti süreci geçti bu ülkede. Ben de bu süre içinde AK Parti ailesinde bir takım görevler aldım. Sırasıyla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Başkanlığı, Ankara Ak Parti İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği ve arkasından AK Parti Karabük İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyelikleri görevlerini layıkıyla yerine getirmeye çalıştım.

12 Yıllık geçmişe baktığımız zaman, AK Parti çitayı her geçen gün bir kademe daha yukarıya çıkardı ve yükseltti. Biz de partimizin bu başarısı gibi bu süre içinde üç üniversiteyi bitirdik. Üniversite hayatımız boyunca da siyasi hayatın içinde yer aldık. Üniversite hayatımızdan sonra, ticari hayatımızda da memleketimi olan Safranbolu’yu tercih ettik ve burada ticaret görevimize başladık. Safranbolu’da Mali Müşavirlik yapan bir kardeşinizim. Eşim de Safranbolu’nun yerlisi ve burada Eczacılık yapan bir kardeşiniz.

alikayaSafranbolu’nun ekmeğini yiyen, suyunu içen, havasını teneffüs eden ve ikamet eden birisi olarak AK Parti’den Safranbolu Belediye Başkan Aday Adayıyım. Ticari hayatta bizlere gösterdiğiniz teveccühünüzden sonra 30 Mart 2014’te yapılacak olan mahalli seçimlerde karşınıza siyasette hizmet etmek için çıkmak istedik. Bu teveccühe inşallah yerel yönetimde de layık olacağız. Gençlik ateşi ile gönüllere hitap edeceğiz.

Allah nasip ederse bu süreçte AK Parti ile özdeşleşmiş olan Safranbolu Belediye Başkanlığı için Sayın Mehmet Ceylan beye, Nihat Cebeci’ye ve Necdet Aksoy kardeşimize tekrar teşekkür ediyor. Fakat çitayı bir kademe daha yukarı taşımak için aday adayı olduğumu yinelemek istiyorum. AK Parti ailesine de tekrar tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. Rabbime bu günleri yaşattığı için, Başbakanımızın izinden gitme fırsat ve sizlerle yürüme imkanı oluşturduğu için hamdolsun.

 

 

HABERİN VİDEOSU


Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74