AK PARTİ İLÇE BAŞKANI SARI'DAN CHP'YE SERT CEVAP

AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Sarı, Tokatlı Köyü mezarlığında yaşananları AK Parti'ye mal etmeye çalışan CHP Safranbolu İlçe Başkanlığına sert cevap verdi.

banner108
Safranbolu 01.05.2021, 15:07 01.05.2021, 15:14
1788
AK PARTİ İLÇE BAŞKANI SARI'DAN CHP'YE SERT CEVAP
banner36

Safranbolu’nun Tokatlı köyü muhtarının köy mezarlığındaki mescidi kafe olarak kiralama yaptığı, mezarların üzerine hafriyat toprağı döktüğü iddialarının ardından, köylüler ile muhtar ve yakınları arasında tekme tokat kavga yaşanmıştı.

Kameralara yansıyan kavga görüntüleri yerel ve ulusal basında geniş yer almıştı.

CHP Safranbolu İlçe Başkanlığı da bu konuyla ilgili bir açıklama yaparak, mezarlıktaki kafe işletmecisinin AK Parti’den Safranbolu Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu ve İl Özel İdare’deki görevine dikkat çekmişti.

AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Av. Mehmet Sarı da tüm bu gelişmelerin ardından bir açıklama yayınladı.

AK Parti İlçe Başkanı Sarı, kendi sosyal medya hesabından cevap niteliğinde yaptığı açıklamada ağır eleştirilerde bulundu.   

İlçe Başkanı Sarı açıklamasında; “Safranbolu aile mezarlığında 40 yıldır mezar ve defin işlemlerini icra eden ailenin yerine, şehir dışından bir firmaya ihale verilirken, mezar açma işlemi gerekli dini usullere uygun yapılmayıp, cenazeler mezardan çıkarılmak zorunda kalırken sesi çıkmayanlar,

Kamuoyunun tepkisi üzerine ihale feshedilmek zorunda kalınca ölü taklidi yapanlar,

Aile mezarlığında izinsiz kazı, define, Lahit söylentileri çıktığında kulaklarını tıkayıp, ıslık çalanlar;

Şimdi çıkmış, başka bir mezarlıkta yaşanan olayla ilgili ahkam kesip, yargı dağıtıyorlar ve olayı Ak Parti’yle irtibatlandırmaya çalışıyorlar.” İfadelerini kullandı.

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Sarı, CHP Safranbolu İlçe Başkanı Bahtiyar Acar’ı kastederek “Kusura bakmayın buradan size ekmek çıkmaz…” dedi ve açıklamasına şöyle devam etti;

“Buradaki olay ile ilgili Kaymakamlık ve Valilik gerekli tahkikatı yürütüyor, meydana gelen kavga ile ilgili de savcılık soruşturması devam ediyor.

Eğer olayda ihmali, kastı, usulsüzlüğü olan birileri varsa, kim olduğuna bakılmaksızın gereğinin yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın.

Bununla beraber, her seçimde partimize onlarca aday adayı başvurusu olduğunu da hatırlatırım.

Ancak merak etmeyin biz size benzemeyiz, konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızdan emin olabilirsiniz.

Bu arada son olarak şunu sormadan da geçemeyeceğim! Safranbolu aile mezarlığıyla ilgili yerel ve ulusal basında haberler çıktığında ve partinize yoğun şekilde şikayetler geldiğinde (!) siz ne yaptınız?”

Yorumlar (8)
Suat Saral 8 ay önce
Ne chp ne akp hepiniz cebinizi düşünüyosunuz, yoksa parti falan pekte umrunuzda değil. Millet sizin için basamak olmuş, eğilip duruyoruz. ahir zaman alametleri. Allah iyi demez
Vatandaş 8 ay önce
Mezarlık soygunu olurken nerdeydin sarı şimdimi aklına geldi sen kimin başkanisin
Esnaf 8 ay önce
Safranboluda ak Parti'nin ilçe başkanı varmış ilginç şimdiye kadar neredeydi acaba hiç sokakta gören varmı sayın sarıyı
Bsy 8 ay önce
17 - 25 ARALIK UNUTULMAYACAK
Başkan 8 ay önce
Aramıza hoşgeldin başkan ama artık şu Safranbolu daki saçmalıklara bu şekilde cevaplar ver sana zahmet...
selin 7 ay önce
benzemediğiniz belli, ülkeyi ne hale getirdiniz.
Murat 7 ay önce
Valla bize benzemediğinizi düşünmeniz bize iltifat oldu :) çok şükür bir benzerlik yok
deepweb 7 ay önce
Siz biraz adaletli olunda sizden randevu talep edenlerin randevu taleplerine cevap veriniz. Vekilinizin korkusundan,il başkanınızın korkusundan randevu veremiyorsunuz. İnşAllah seçim zamanı geldiğinde bir ortamda propaganda yaparken karşılaşırız da o zaman siyaset nasıl yapılıyor öğrenirsiniz.
İyi olmak kolaydır, zor olan adaletli olmaktır.
banner11
12
hafif yağmur
banner17
banner18
banner39
banner74