Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse'nin yanı sıra Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Şebnem Urgancıoğlu Ergüder'inde katıldığı ve Sıfır Atık Eğitimi Uzman Atalay Açıkgöz tarafından verilen eğitim programı sonrası Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen törende konuşan Belediye Başkanı Elif Köse, “ Safranbolu’muz ve bu güzel ilçeyi ziyaret eden misafirlerimiz açısından güzel bir proje” dedi.

Köse "Bunun anlamı bu sertifikaya sahip işletmeler beklentilere karşılık verebiliyor demek. Yani sizin  bu belgeyi almanız komşunuzu da o kurallara, o standartlara uymasına teşvik edecektir. Çünkü görecek ki bu standartlara uyan işletme daha çok tercih edilecektir” diye konuştu.

Turizm Adına Programlarımız Devam Edecek

Safranbolu gibi kültür turizmi yapan her kenette turizm işletmeciliği ya da esnaflık yapan kişilerin belli bir noktaya gelmiş olmaları gerektiğinin altını çizen Başkan Köse, “ Çünkü bir yre kadar işinizi yaparsınız ancak bir yerden sonra işiniz sekteye uğrar. İşte bizim burada amacımız Safranbolu’da bu işle uğraşanların verdiği emeğin karşıığını alması. Biz hizmet veriyorsak layıkı ile yapalım ki alım gücü yüksek misafiri ağırlayalım. Bu nedenle bu yola çıktık ve amacımıza ulaşacağımıza inanıyorum.

Programa destek veren değerli hocalarımıza, Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği Yöneticilerine ve katılım sağladığınız için siz değerli işletmecilerimize teşekkür ediyorum. Safranbolu’muzun yararına olacak programlarımız devam edecek” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Belediye Başkanı Elif Köse tarafından programa katılan işletmeci ve esnaflara sertifikaları verildi. 

Çekilen hatıra fotoğrafının ardından tören sona erdi.

mor-bayrak-1