AK Parti Karabük Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyon Üyesi Niyazi Güneş, KARDEMİR’de yapılan toplu iş sözleşmesi anlaşmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Karabük Milletvekili Güneş Kardemir işçisini tebrik ederek açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Özçelik-İş Sendikası ve KARDEMİR arasında yürütülen 2023-2024 yıllarını kapsayan KARDEMİR toplu iş sözleşme görüşmeleri imzalanarak KARDEMİR çalışanlarının mutluluğu ve zaferiyle sonuçlandı.

Ülkemizde yaşanan asrın felaketi deprem nedeniyle böylesi hüzün dolu bir ortamda KARDEMİR sözleşme süreci biraz yavaş işledi. Ancak, bugün geldiğimiz noktada KARDEMİR emekçilerimizin memnuniyetini önceleyen toplu iş sözleşmesinin imzalanmışmış olduğunu memnuniyetle öğrenmiş bulunuyoruz.

Karabük’ün marka değeri, binlerce vatandaşımıza ekmek kapısı sağlayan, ağır sanayimizin gözde kuruluşlarından olan KARDEMİR’in emekçilerinin emeklerinin karşılığı her türlü takdirin üzerindedir.

Sözleşmenin imzalanmasında emeği geçen Özçelik-İş Sendikası ve KARDEMİR yetkilerine en kalbi teşekkürlerimizi sunar, yarın idrak edeceğimiz 11 ayın sultanı ramazan ayının ülkemize, aziz milletimize ve saygıdeğer Karabüklü hemşerilerimize hayırlar getirmesini dilerim.”

niyazi-gunes-kardemir-tebrik-etti-2

Editör: Ergün Başkaya