SERADAN REKOR GİBİ HASAT

Haftalık olarak gerçekleştirdiği hasatta adeta rekor kırıyor

Manşet 15.08.2022, 14:01 15.08.2022, 14:23
1360
SERADAN REKOR GİBİ HASAT
banner36

Yaz dönenimi oldukça verimli geçiren Safranbolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Uygulama ve Üretim Birimi haftalık olarak gerçekleştirdiği hasatta adeta rekor kırıyor.

Mevsimine göre üretilen çiçeklerin yanı sıra mâniadan bibere, kabaktan fasulyeye kadar pek çok sebze yetişirken, ürünler haftalık olarak Belediye Aşevi, Sosyal Tesis ve ihtiyaç sahibi ailelere verilerek değerlendiriliyor.

Uygulama ve Üretim Biriminin hayata geçirilmesinin ardından belediyeye önemli miktarda kar sağlandığını ifade eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “ Deneyimli ve alanında profesyonel bir kadro ile çalışıyoruz. Ekiplerimiz içerisinde bulunduğumuz yaz dönemini oldukça verimli geçirdiler. Haftalık olarak yetişen ürün gurubuna göre hasat yapılmakta” dedi.

Burada yetiştirilen sebzelerin Aşevi, Sosyal Tesis ve ihtiyaç sahibi ailelere paylaştırıldığını kaydeden Başkan Köse, “ Serada yalnızca geçtiğimiz hafta 620 Kg domates, 100 Kg’nin üzerinde salatalık, 200 Kg’ma yakın fasulye, 300 Kg’ma yakın da kabak, sivri ve dolma biber ile patlıcan elde edildiğini söyledi.”

Başkan Elif Köse, Uygulama ve Üretim Biriminin çiçek üretimine de devam ettiğini hatırlatarak, Müdürlüğün bünyesinde çalışmalarını aralıksız sürdüren seranın belediye bütçesine de önemli bir katkıda bulunduğunu belirtti.
 

Yorumlar (1)
muhtar 2 ay önce
ortalama bir koylunun hasatindan az ve mansete bakin...
banner11
banner12
28
açık
banner125
banner18
banner74