BUZ PİSTİNE DÖNEN YOLLARDA KAZALAR MEYDANA GELDİ

Karabük'te buzlanan yollarda trafik kazaları meydana geldi

Manşet 12.03.2022, 12:37 12.03.2022, 13:28
2908
BUZ PİSTİNE DÖNEN YOLLARDA KAZALAR MEYDANA GELDİ
banner36

Karabük’te gece yarısından itibaren etkili olan kar yağışı ve buzlanma sonucu kayganlaşan yollarda araçlar kaydı, çok sayıda maddi hasar meydana geldi.

Kent genelinde kar yağışı sonrası oluşan buzlanma nedeniyle kayganlaşan yollarda sürücüler zor anlar yaşadı. Belediye ekiplerinin tuzlama çalışması yaptığı bölgelerde adeta buz pistine dönen yollarda çok sayıda araç kayarak kazalara neden oldu. Rampa aşağı inmekte oldukça zorluk yaşayan sürücüler, tuzlama yapılmadığını gerekçe göstererek tepkilerini ortaya koydu.

100. Yıl Mahallesi'nde rampa aşağıya inen yolcu dolu minibüsün kayma anı ise kameralara saniye saniye yansıdı. Yolcular, dönerek duran minibüsten büyük panik yaşayarak indi. 5000 Evler semtinde ise aynı manzaralar yaşandı. Yokuş aşağı inmeye çalışan araçlar kaydı, bazıları ise kaza yaptı. Kentin değişik noktalarında meydana gelen buzlanma nedeniyle 50’den fazla araç, maddi hasarlı kazaya neden oldu.

Buzlu yollarda araçlar kadar insanlar da yürümekte güçlük çekerken, belediye ekipleri yollarda tuzlama çalışmaları yaptı.

Karabük-Bartın kara yolunun 1030 rakımlı Ahmetusta Geçidi ile Karadeniz illerini İstanbul'a bağlayan D-100 kara yolunda sürücüler dikkatli ilerledi.

Karayolları ekipleri, güzergahta kar küreme ve tuzlama çalışması yürütüyor.

Yorumlar (6)
Karabuklu 2 ay önce
Belediye hiç çalışmıyor Rafet Vergili unu elemis elegini asmiş
Ali ihsan 2 ay önce
Sabah çocuğu okula bırakana kadar neler çektik. Cumartesi de eğitim devam eden okullar var sayin yetkililer. Tatil yapsaydınız keşke
mert tuna 2 ay önce
Sayın Vergili derin uykuda, nasıl amirleri varsa şehirden bihaberler
KANKA 2 ay önce
Başkanımızın Karabük ümüze vermiş olduğu hizmetleri görmezlikten gelemezssiniz bu nankörlüktür.
Yaşın. 2 ay önce
Belediye bitmiş
Eflanili 2 ay önce
Belediye ekipleri tuz değil kum atıyor, bunu önce değiştirin. Ayrıca ekipler önce 200 evlerde çalışmaya başlar sonra varoş kesimlere gider bu bu şehirde böyle. Değişmez
banner11
banner12
12
az bulutlu
banner125
banner18
banner74