Karabük Lezzet Şenliği kapsamında düzenlenen program çerçevesinde bugünün lezzet durağı Ovacık oldu.

"Türk Mutfağı Haftası" etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve her gün farklı bir ilçede gerçekleştirilecek olan Karabük Lezzet Şenliklerinde bugünkü durak Ovacık ilçesi oldu.

Lidya uygarlığına kadar uzanan kaya mezarları, Kurutma Kayası, Gözetleme Kulesi, Abdullar Köyünde, Anbarözü Köyü Cevre Mahallesinde Çatak Köyü Şıhlar Mahallesinde ve Boyalı Köyünde Türk- İslam dönemine ait camilerin yanı sıra yaylaları, akarsuları, zengin flora yapısının yer aldığı Ovacık ilçemizde gerçekleştirilen 'Ağzınızın Tadı Ovacık Olsun' etkinliği düzenlendi.

Kent Ormanından başlayarak Ovacık Kamp Eğitim Merkezinde sona eren doğa yürüyüşünün ardından Ovacık ilçesinin yöresel yemeklerinin tanıtımı yapılıp ikramlar sunuldu. Çullu Börek yapımı için Dökecek Köyü Muhtarı Zeynep Gökçek, Sütlü Keşkek Çorbası için Kışla Köyü Muhtarı Sıtkı Par ve fırın çöreği için Esra Gülen kürsüye gelerek yöresel lezzetlerin yapılışı hakkında protokol üyelerine bilgiler verdiler.

Sütlü Keşkek Çorbası, Göce Çorbası, Çullu Börek, Cizleme, Erişte, Cevizli Ekmek ve Kiren Ekşisi gibi yerel tatları bulunan Ovacık ilçesinde gerçekleştirilen 'Ağzınızın Tadı Ovacık Olsun' etkinliğine Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel, Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, Vali Yardımcısı Meral Batı Demirbaş, Ovacık Kaymakamı Bahadır Yılmaz, Eflani Kaymakamı Büşra Güneş, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Garip Gümüş, Ovacık Belediye Başkanı Yakup Narter, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, il ve ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri, İl Genel Meclis üyeleri, Şehit Aileleri, Muhtarlar ile vatandaşlar katıldı.