Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Beyin Cerrahi Servisinde yatan bir hasta ile yakını doktor ile hemşireye saldırarak darp ettiler.

Yaklaşık 6 gün önce beyin kanaması ile hastaneye getirilen şahıs, tedavisinin ardından taburcu olacağı gün yanında bulunan refakatçisi ile birlikte kendisini tedavi eden Beyin Cerrahı Dr. Emre T.’ye ve bir hemşireye saldırarak, darp ettiler.

Edinilen bilgilere göre dün yaşanan olay şöyle gelişti; Beyin kanamasıyla 6 gündür tedavi gören ve taburcu olacağı gün hastanın odasına giren hemşire, refakatçinin ayakkabıları ile yandaki yatakta yattığını ve odanın dağınık bir şekilde olduğunu görünce, az sonra doktorun geleceğini, odayı toparlamalarını istiyor. Bunun üzerine tartışmaya başlayan hasta ile refakatçisi hemşireye saldırıyorlar. Olay anında odaya giren doktora da saldıran şahıslar, hemşire ve doktoru darp ediyorlar.

Olay yerine gelen güvenlik görevlileri kavgayı ayırıp, beyaz kod veriyor. Kendilerini odaya kilitleyen hasta ve yakınını gelen polisler gözaltına alıyor.

Saldırı da dudağı yarılan doktora dikiş atılıyor ve çeşitli yerlerinden darp edilen hemşire de ayakta tedavi görüyor.

Doktorun kavga sırasında odada kalan ayakkabısını pencereden aşağı atan ve o gün taburcu olacak hasta ile refakatçisi emniyete getiriliyor. Ardından çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuksuz olarak yargılanmak üzere serbest bırakılıyorlar.

Urfa’dan Karabük’e çalışmaya geldikleri öğrenilen ve Doktora ile hemşireye saldıran iki kişinin serbest bırakılmasına ise sağlık camiasından tepkiler geldi.

Saldırıya uğrayan ve dudağına dikiş atılan Beyin Cerahi Dr. Emre T.'nin ise psikolojisi bozulduğundan bir süre istirahat etmek için izine ayrıldığı öğrenildi.

Editör: Haber Merkezi