Karabük Üniversitesi İşletme Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü tarafından “İnovasyon ve İletişimde Marka Yolculuğu” semineri gerçekleştirildi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Fırat Yılmaz Çakıroğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü akademik ve idari personeli ve öğrenciler katıldı.

Seminerde “İnovasyon ve İletişimde Marka Yolculuğu” konusu ele alındı. Seminerde RK Medya sahibi Dijital Marka ve İletişim Uzmanı Ramazan Karasu, yapay zeka teknolojilerinin marka üzerindeki etkisi, marka stratejileri ve konumlandırma, marka görsellerinin etkisi ve işlevi gibi konular üzerinde duruldu.

Dijital Marka ve İletişim Uzmanı Ramazan Karasu seminer öncesinde yaptığı konuşmada, “Marka ve iletişim üzerine şu anda seminerimizi gerçekleştireceğiz. Marka ve iletişim güncel hayatımızda öğrenciler için de normal mezunlar için de ne kadar değerli olduğunu bu seminerin içeriğinde fark edeceğiz. Biz seminerin içeriğini ve değerlerini oluştururken sahaya adapte olacak ve sahada çalışabilecek arkadaşları, daha yetkin bir pozisyona taşıyıp onların algılayabilecekleri bir düzeye çıkarmasını sağlamaya çalışıyoruz bu seminerlerde. Seminerin amaç ve kapsamı öncelikle farkındalık.

Yani ben üniversitede marka ve iletişimin bir logodan ibaret olmadığını, aslında arka planda çok derinlemesine bir meselenin ve akademik bir alanın olduğunu fark etmem gerekiyor. Bu da edinmiş olduğumuz bilgilerden, edinmiş olduğumuz seminerlerden gelecektir, uzmanlardan gelecektir. Şimdi bu seminerin de asıl amacı bu yani sizde bir farkındalık, üniversite öğrencilerinde bir farkındalık oluşturması ve buna zihinlere bir katma değer sağlaması amacımız” ifadelerini kullandı.

Program Ramazan Karasu’ya teşekkür belgesinin takdimi ve hatıra fotoğrafının çekilmesi ile son buldu.