Karabük, KYK Yurtlarında 11 Bin 538, Özel Yurt-Pansiyonlarda  8 Bin 663 Olmak Üzere Toplamda 20 Bin 201 Öğrenci Barındırma Kapasitesine Sahip.

2022-2023 Eğitim öğretim dönemi öncesi Karabük Üniversitesini tercih eden öğrencilerin konaklayacağı yurtların durumu, ulaşımda karşılaşılan  sorunlar ve güvenlikle  ilgili değerlendirme toplantısı Vali Gürel başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda Vali Gürel ve Katılımcılara sunumlar eşliğinde bilgiler veren Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven; Karabük Üniversitesine kayıtlı yaklaşık 48 Bin öğrenci bulunduğunu, bunların yaklaşık olarak 11 bininin ise uluslararası öğrenci olduğunu, İlimizde 4 Bin 985 Erkek ve 6 Bin 553 Kız olmak üzere 11 Bin 538 öğrencimizi KYK Yurtlarında barındıracak yatak kapasitesine sahip olduklarını söyleyen İl Müdürü Güven, 2 Bin 487 Erkek ve 2 Bin 959 Kız olmak üzere 5 Bin 446 boş kapasitelerinin olduğunu ifade etti. İlimizde hizmet veren 37 adet Özel Yurt ve Pansiyon bulunduğunu söyleyen Güven özel yurtların toplam kapasitesinin 8 Bin 663 olduğunu, özel barınma hizmeti veren işletme sayısı açısında ilimizin Türkiye genelinde 13. İl, kapasite açısından da 7. İl konumunda olduğunu söyledi.

Toplantı Karabük ili genelinde 2022-2023 Eğitim öğretim dönemi öncesinde il merkezi ve ilçelerimizdeki KYK yurtlarının kontenjanları, kayıt döneminde ve öncesinde yapılacak çalışmalar ile öğrencilerin mağdur olmaması için hayata geçirilecek tedbirlerin değerlendirilmesi ile sona erdi.
 
Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Vali Fuat Gürel’in yanı sıra; Vali Yardımcısı Muhammed Akın, KBÜ Rektör Yardımcısı Prof Dr. Mustafa Yaşar, İlçe Kaymakamlarımız, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, Eskipazar Belediye Başkanı Hüseyin Dönmez İl Jandarma Komutanı J Kd Albay Garip Gümüş, İl Emniyet Müdür Vekili 1. Sınıf Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, Yüksekokul Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven ile ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Editör: Haber Merkezi