Kamu kuruluşlarının yatırımlarının izlenmesi, çalışmalarının koordine edilmesi, il düzeyindeki yatırımların daha etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla düzenlenen 2022 yılı İl Koordinasyon Kurulu 2. Dönem toplantısı Vali Fuat Gürel Başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Büyük Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya ilçe kaymakamları, belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı. 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Gürel, “Kamu kuruluşlarımızın yatırımlarının izlenmesi, çalışmalarının koordine edilmesi, il düzeyindeki yatırımların daha etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla bir araya gelmiş bulunuyoruz.

Bugünkü toplantımızın ana gündem maddesi; 2022 yılının 2.döneminde ilimizde gerçekleştirilen yatırımları görüşmek, koordinasyonu gerektiren hususları tespit etmek, yerel ve bölgesel kalkınma bakımından değerlendirmesini yapmaktır.

Bu kapsamda İlimizde, 2022 yılında; Ulaştırma sektöründe 22, Eğitim sektöründe 47, Kültür-Turizm sektöründe 8, Tarım sektöründe 63, Enerji sektöründe 5, Sağlık sektöründe 7, Diğer Kamusal Hizmetleri Sektöründe 32 olmak üzere toplam 184 proje ve iş yürütülmüştür.

Yürütülen 184 proje ve işin toplam proje bedeli 5 Milyar 681 Milyon 296 Bin ₺ dir. Bu projelere önceki yıllarda 1 Milyar 809 Milyon 488 Bin TL, Dönem sonu itibariyle de 192 Milyon 98 Bin ₺ harcama yapılmıştır. Projelerin 2022 yılı ödenekleri 540 Milyon 702 Bin ₺ dir. 

İl Koordinasyon Kurulumuzun 2022 yılı 2.Dönem Toplantısının ilimiz yatırımları için hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Vali Fuat Gürel'in konuşmasının ardından Yatırımcı Bölge Müdürleri ve Daire Müdürleri söz alarak 2021 yılında başlanan ve yapımı devam eden projeler ile 2022 yılında planlanan yatırımlarla ilgili koordinasyon kurulu üyelerine bilgilendirme yaptılar.