Geçtiğimiz sene alt yapı çalışmalarının tamamlanmasına rağmen mevsim şartlarından dolayı asfaltına başlanmayan köylerde asfaltlama çalışmalarının başlandığını belirten İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen;

Merkez Kayı Köyü’müzde 1.4 Km,Yenice Yeniköy Köyü’müzde 1.1 Km,Safranbolu Karıt-Navsaklar Grup Yolunda 2.7 Km ve Eskipazar Doğancılar Köy’ümüzde 1.5 Km olmak üzere toplamda 6.7 Km’lik yolumuzda asfalt çalışmamız tamamlanmıştır. Asfalt yapımının yanı sıra yol genişletme, ve malzeme serimi ile köy yollarımız asfalt serimine hazır hale getiriliyor.Yol Medeniyettir anlayışla milletimize güvenli ve konforlu yollar kazandırmaya devam ediyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yılda belirlediğimiz hedefler var. Bu hedeflerimize ulaşmak,hatta hedeflerimizin üzerine çıkmak için azim ve gayretle çalışmalarımızı sürdüreceğiz”diye konuştu

GÜÇLÜ MAKİNE PARKIMIZ VE PERSONELİMİZ İLE AFETLERE HAZIRIZ

Başkan Sözen konuşmasının devamında; “Geçtiğimiz günlerde İlimizde etkili olan sağanak yağış nedeniyle meydana gelen sel afeti sonrası Merkez,Safranbolu,Eskipazar,Eflani ve Ovacık İlçelerimizde ulaşıma kapanan ve hasarlı yollarımız; İl Özel İdaremizin anında müdahalesi ile ulaşıma açılmıştır. Bunun yanı sıra  zarar gören İçme suyu isale hattı  ve tarımsal sulama hatlarında gerekli çalışmalar başlatılmıştır.Yeni afetlere,sel baskınlarına güçlü makine parkımız ve personelimiz ile hazırlıklıyız” şeklinde konuştu.

ŞEHİT MEZARLARI YENİLEME VE BAKIM ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

Vatanımızın birliği ve bütünlüğü için canlarını veda eden kahraman şehitlerimizin ebedi istirahatgahları İl Genel Meclisinin katkılarıyla Karabük Merkez ve İlçelerinde bulunan şehit mezarlarında Karabük İl Özel İdaresi tarafından yenileme ve bakım çalışmalarına başlandığını söyleyen Başkan Sözen, ”2023 yılının ilk çeyreğinde 5 adet şehit mezarı yeniden yapılmıştır. 3 adet şehit mezarında da bakım çalışmaları yapılarak bayrak direkleri yenilenmiştir. 2023 yılı içerisinde şehit mezarları yenileme ve bakım çalışmaları devam edecektir” dedi.

Tamamlanan ve devam eden projelerden bahseden Başkan Sözen, ”Eskipazar ilçemizde bulunan  Hadrianapolis antik kentinde idaremizin ihalesini yaptığı Hamam A restorasyonu çevre düzenlemesi ve seyir terası yapım içi çalışmalarına başlandı. En kısa sürede tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır.

2022 yılında idaremiz tarafından  ihale ve sözleşmesi tamamlanarak yapımına başlanan ve 16 köyümüzün ulaşımını ilgilendiren Safranbolu Değirmencik köyü köprüsü ulaşıma açılmıştır. Yine 2022 yılında Yenice İlçemizde meydana gelen sel afetinde kullanılamaz hale gelen Güney-Tır Köyü köprüsü ihalesi idaremiz tarafından yapılmış ve tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Ayrıca Şeker kanyonunda istinat duvarı yapımı ve mesire alanında çevre düzenlemesi çalışmaları devam etmektedir.” dedi.

10 MİLYON 500 BİN MALİYETLİ , 32 ADET İÇME SUYU PROJESİ HAYATA GEÇİRİLECEK

İçme suları ile ilgili yapılan çalışmalarını da anlatan Başkan Sözen”İçme suları 2023 yılı programları kapsamında Merkez İlçemizde “Acıöz,Düzçam,Kadıköy,Üçbaş ve Demirciler köylerimizde çalışmalar devam ediyor.

Eflani İlçemizde Bakırcılar,Çamyurt,Karlı ve Alpagut köylerimizde gerçekleşecen olan çalışmaların ihaleleri yapıldı şuan sözleşme aşamasında.

Eskipazar İlçemizde Budaklar,Çömlekçiler,Tamışlar,Boncuklar köylerimizde yapılacak çalışmaların proje ve maliyetleri teslim edildi, şu an ihale aşamasında.

Ovacık İlçemizde Gökçedüz ve Muhtelif köylerde çalışmalar devam ediyor.

Safranbolu İlçemizde Aşağıçiftlik ve Ova Köseler köylerimizde çalışmalar tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Yukarıdana ve Akören köylerimizde ise çalışmalar devam etmektedir.

Yenice İlçemizde Yirmibeşoğlu,Kayaarkası,Abdullahoğlu,Yeşilköy,Satuk,Ibrıcak ve Yeniköy köylerimizde yapılacak çalışmaların proje ve maliyetleri teslim edildi,şuan ihale aşamasında. Burada proje değişiklikleri nedeniyle gecikme söz konusu oldu.

Tamamlanan ve devam eden 32 projenin toplam maliyeti 10 Milyon 500 TL’dir” diye konuştu.

ÇALIŞMALARIMIZ VE GAYRETLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK

Başkan Sözen,”Yapılan çalışmalar değerlendirildiğinde isabetli ve hızlı kararlar alabilen,aldığı her kararın takipçisi olan İl Genel Meclisimiz ve Meclisimizin aldığı tüm kararları aksatmadan uygulayabilen İl Özel İdaremiz ile kırsaldaki yaşayan vatandaşlarımıza sunduğumuz hizmetler her geçen yıl artarak devam etmiştir. Vatandaşlarımızın meclisimize olan teveccühüne ve güvenine layık olma adına çalışmalarımız ve gayretimiz artarak devam edecektir” dedi.

Başkan Sözen konuşmasının sonunda, ”Köylerimizde yapılan bu hizmetlerin kazandırılmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Valimize ve İl Genel Meclis Üyelerimize teşekkür ediyor, mesai mefhumu gözetmeksizin özveriyle çalışan personellerimize çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

Editör: Vasfiye Yılmaz