TELEFON DOLANDIRICILARI YAKALANDI

KARABÜK POLİSİ TELEFON DOLANDIRICILARINA GÖZ AÇTIRMIYOR  

Güncel 11.09.2014, 18:59 11.09.2014, 18:59
28
TELEFON DOLANDIRICILARI YAKALANDI
banner36

KARABÜK POLİSİ TELEFON DOLANDIRICILARINA GÖZ AÇTIRMIYOR


 

MİLYONLUK TELEFON DOLANDIRICILARI YAKALANDI


 

DSC_5603Türkiye genelinde milyonluk telefon dolandırıcılığı olayına karıştıkları iddia edilen 5 kişinden 3'ü Karabük’te 2'si Eskişehir’de yakalandı.

Karabük Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever, kendisini polis ve savcı olarak tanıtarak vatandaşları dolandırmaya kalkan kimliği belirsiz kişi veya kişileri yakalamak için kurdurduğu özel güven timi ekiplerinin bankalar bölgesinde konuşlandırılması sonucu son iki ay içinde 15 vatandaş dolandırılmaktan son anda kurtarıldı.

“ÖZEL EKİP ÇALIŞIYOR”


Emniyet Müdürü Tezsever’in talimatları doğrultusunda Asayiş Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin koordineli hareket etmesinin sonucu milyonluk telefon dolandırıcılığı şebekesi çökertildi.

Karabük’te M.G. isimli kişiyi telefonla arayarak kendisini polis olarak tanıtan şahısların korku ve endişe vererek 56 bin 381 TL’sını dolandırmaya çalıştı.

Bir banka şubesine giderek hesabındaki parayı yatırmaya çalışan yaşlı kadını bölgede görev yapan özel ekipler son anda dolandırmaktan kurtarıldı.

Paranın yatacağı banka şubesinin Eskişehir olması üzerine titiz bir çalışma yapan Karabük Emniyet Müdürlüğü, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ile irtibata geçip banka şubesine gelen M.K ve İ.A. isimli şüpheliler kıskıvrak yakalandı. Yine aynı gün Ş.A isimli şahsı telefonla arayarak, aynı yöntemle dolandırmaya çalışıldığı ihbarını alan polis ekipleri, Yeşil Mahalle'de şahsın dükkanına giderek pusuya yattı. Olayın şüphelisi olan İ.A., Ş.A.’nın ziynet eşyasını ve parasını, H.Ü isimli şahsında 42 bin TL, parasını dolandırmaya çalışırken yakalandı.

Telefonla dolandırıcılık olayını gerçekleştiren şahsıların organize olarak çalıştığını tespit eden ekipler, iki şüphelinin daha olduğunu tespit etmesi üzerine yaptıkları çalışma kapsamında şehirlerarası terminalinde yakalanarak gözaltına alındı.

Dolandırıcılık olayları ile ilgili Karabük'te yakalanan İ.A adliyeye sevk edilirken, gözaltında bulunan iki kişinin ise sorgusunun devam ettiği belirtilen şahısların Türkiye'nin çeşitli illerinde bu yolla onlarca kişi dolandırdığı ve ele geçirdikleri paranın ise milyon liraları bulduğu ifade edildi.

Karabük Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever, kentte her türlü suç ve suç oluşumlarına karşı mücadelelerinin kesintisiz sürdürüleceğini belirterek, vatandaşların hiçbir şekilde telefonla ben savcı, polis, asker diye arayan kişilere itibar etmemelerini ve hemen polise haber vermelerini istedi.
Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74