KARABÜKSPOR - ALTINORDUSPOR MAÇININ ARDINDAN

KARDEMİR KARABÜKSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ HÜSEYİN KALPAR:

banner73
Güncel 29.09.2015, 14:45 29.09.2015, 14:45
34
KARABÜKSPOR - ALTINORDUSPOR MAÇININ ARDINDAN
banner36


KARDEMİR KARABÜKSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ HÜSEYİN KALPAR:"OFANSİF YÖNDE YETERİ KADAR ETKİLİ OLAMADIK"
"OYNANAN OYUNDAN MEMNUNUM, SONUÇTAN MEMNUN DEĞİLİM"ALTINORDU TEKNİK DİREKTÖRÜ HÜSEYİN EROĞLU:


"GOL POZİSYONLARINI DEĞERLENDİREBİLSEYDİK SAHADAN 3 PUANLA AYRILAN TARAF OLACAKTIK"


 

20150928AW535523_01PTT 1. Lig'in 6. haftasında Kardemir Karabükspor, kendi sahasında Altınorduspor ile golsüz berabere kalarak 11 puana yükseldi.

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar, oynanan oyundan memnun olduğunu ancak sonuçtan memnun olmadığını söyledi.

Kalpar, içeride üçüncü maçlarını ve dışarıda oynadıkları 3 maçta toplam 11 puan topladıklarını ama kendi sahalarında kaybettikleri 4 puanlarının olduğunu belirterek, “Bugün 6 maç üzerinden değerlendirdiğimizde, en hızlı oynan ve topun bizde daha fazla kaldığı pas oranının yüksek olduğu bir maç oynadık.

Rakibin kendi Rakibin kendi alanında kapanacağını biliyorduk. Kapalı defansı veya orta sahayı geçebilecek üretkenlik içerisinde olmadık. Bunun sebebi ise ofansif yönde yeteri kadar etkili olamayışımız. Bu da bizi sıkıntıya soktu. İlk yarıda rakibe net pozisyonlar verdik gol yiyebilirdik.

İkinci yarının sonunda verdiğimizi pozisyonlarda da gol yiyebilirdik, galip de gelebilirdik. Berabere biten bir maç. Futbolda bu tür sonuçlar vardır ve istemeden kabullenmek mecburiyetinde kalıyoruz. Bu sonuçlar bizi mutlu etmiyor ama yapacak bir şey yok.

Bu kaybeden puanları başka maçlarda telafi ederiz. Çıkarttığımız ve giren oyuncular daha fazla faydalı olsun diye düşünüyoruz. Hepsi Karabük’ün oyuncuları ve hepsinden faydalanmak istiyoruz. Şu ana kadar oynamayan oyuncu kalmadı.

Bu takım ve bu oyuncular ipi göğüsleyecek başarıları yakalar diye düşünüyorum. Çift forvete döndük ama forvet üzerinden net oyuncumuz yok. Bizim sıkıntımız ofansif yönde ve sıkıntı yaşıyoruz” dedi.

ALTINORDU CEPHESİ
20150928AW535523_02Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu ise, kazanmaya geldiklerini ve Karabük’ün gücünü bildiklerini söyleyerek, “Biz genç bir takımız. Geçen hafta Alanyaspor galibiyeti ile moral bulduk.

Bu galibiyeti buraya taşımak önemliydi. Maçın ilk 20 dakikasında 3 ya da 4 sıfırı yakalayabilirdik. O dakikadan sonra deneyimli oyunculardan kurlu Karabüksor topla fazla oynayınca savunma yapmak zorunda kaldık. İkinci yarı aynı şekilde oynamalarını istedim.

Geriye çekildiğimizde hata yapacağımızı biliyorduk. İkinci yarıda iyi başladık ancak 10 kişi ile bile yakaladığımız en az 3 net pozisyonlarımız vardı. Bunları değerlendirebilseydik buradan 3 puanla dönecektik. Bütün futbolcularımı kutluyorum. Genç bir takımız ve futbol oynamaya çalışıyoruz” dedi.
Yorumlar (0)
4
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74