İL GENEL MECLİSİ ŞUBAT AYI TOPLANTILARI BAŞLADI

Karabük İl Genel Meclisi Şubat ayı ilk toplantısı Meclis Başkanı Hasan Yıldırım Başkanlığında İl Özel

banner108
Güncel 01.02.2016, 16:05 01.02.2016, 16:05
40
İL GENEL MECLİSİ ŞUBAT AYI TOPLANTILARI BAŞLADI
banner36

Karabük İl Genel Meclisi Şubat ayı ilk toplantısı Meclis Başkanı Hasan Yıldırım Başkanlığında İl Özel İdaresi meclis toplantı salonunda yapıldı.


 

20160201AW648105_01Meclis üyelerinin tamamının katıldığı toplantının açılışında konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Yıldırım, İl Özel İdaresinin karla mücadele çalışmalarından bahsederek, “Kış döneminde karla mücadele konusunda İl Özel İdaremiz ekipmanları meclisimizin de almış olduğu kararların takviyesiyle yollarımızın açık kalması konusunda güzel bir çalışma yaptılar.

Bilindiği gibi 12-13 adet greyderimiz var, geçen sene yine almış olduğumuz kararlarla Beko Loder Kepçe, kar bıçağı almıştık, toplamda 23 iş makinesi ile karla mücadele yapıldı. Kışın köylerimizin yollarının açık olması için gayret ettik. Yine aldığımız karar gereği 30 kişilik 4 adet otobüs aldık ve bu otobüslerle kendi personelimizin servis hizmetini yapacağız” dedi.

Yıldırım, Yatırım Teşvik Belgesi alınması için ilgili Bakanlığa müracaat edilmesi konusu çalışmalar yapacaklarını da belirterek, “Bilindiği gibi Bütçe içi işletme kurulması konusundan İl Genel Meclisi olarak beraberce bir karar almıştık. Bütçe içi işletme kurulması ile ilgili hususlarımız tamamlandı.

Şimdi de meclisimizde almış olduğumuz karar gereği 11 Milyon TL borçlanma ile alacağımız iş makineleri ile alakalı Yatırım Teşvik Belgesi alacağız. Bu şekilde 11 milyon TL’lik iş makinesi alımında bunlara aldığımız otobüsler de dahil yaklaşık 1.5 Milyon TL gibi KDV’den muaf hale gelecek” dedi.

Meclis Başkanı Hasan Yıldırım’ın konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Yaklaşık bir hafta boyunca sürecek olan İl Genel Meclisi toplantısında gündemde yer alan diğer maddeler de görüşülecek.

Yorumlar (0)
banner11
5
açık
banner17
banner18
banner39
banner74