MİLLET ÜLKEYE İHANET EDECEK BİRİSİNİ SEÇMEZ

Mehmet Ali Şahin'den “Tek kişiye yetki verirseniz, bu bir gecede memleketi satar” diyen Kılıçdaroğlu'na cevap; "Bu millete hakarettir."

banner73
Genel 21.03.2017, 17:22 21.03.2017, 17:22
12
MİLLET ÜLKEYE İHANET EDECEK BİRİSİNİ SEÇMEZ
banner36
Mehmet Ali Şahin'den “Tek kişiye yetki verirseniz, bu bir gecede memleketi satar” diyen Kılıçdaroğlu'na cevap; "Bu millete hakarettir."AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Tek kişiye yetki verirseniz, bu bir gecede memleketi satar” anlamına gelen talihsiz bir cümle kullandığını söyleyerek, “Ben bu milletin yüzde 51 oyla bu ülkeye ihanet edecek bir kişiyi seçeceğine inanmıyorum” dedi.

Safranbolu'da bir kafede esnafla bir araya gelen Şahin, “Bu millet, bu ülkeye, bu vatana, kendisine ihanet edecek bir kişiyi cumhurbaşkanı seçer mi Allah aşkına? Bu millete hakarettir. Diyorsunuz ki, ‘Bu milletin seçtiği adam bu ülkeye yanlış yapar.’ Bu millet böyle bir yanlışın arkasında olmaz. Bu millete güveneceksiniz. Kaldı ki, AK Parti’de bu ülkeye ihanet edecek bir tek kişi yoktur. MHP’de, BBP’de ve CHP’de de bu ülkeye ihanet edecek bir tek kişi yoktur. Saadet Partisi’nde de hatta Vatan Partisi’nde de bu ülkeye ihanet edecek kimse yoktur. Sayın Kılıçdaroğlu, nasıl memleket bir başka ülkeye adeta satılırmış gibi cümleler kullanıyorsunuz, bu nasıl olabilir? Nerede satar, hangi mezat dükkanında satar, hangi tapuda satar? 780 bin kilometre vatan toprağını bir kişi hangi tapuda satar Allah aşkına. Böyle bir mantıksızlık olur mu?”

SÖZLERİMİZ GERÇEĞİ YANSITMALI

Güney Kore’nin, ABD’nin başkanlık modelini uyguladığını ifade eden Şahin, “Geçende diyor ki, ‘Bu başkanlık modelini uygulayan ülkelerin hepsi fakir.’ Allah aşkına insaf edin. ABD 228 yıldır bu modeli uyguluyor ve şuanda dünyanın en gelişmiş ülkesi değil mi arkadaşlar? Güney Kore bu modeli uyguluyor, dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında değil mi? Fransa yarı başkanlık uyguluyor. Dolayısıyla sözlerimiz gerçeği yansıtmalı” dedi.

"SİTTİN SENE İKTİDAR YÜZÜ GÖREMEYECEKLERİ İÇİN"

Yeni sistemde yüzde 25 ile yüzde 30 ile iktidar olunamayacağını vurgulayan Şahin, “Yüzde 50’yi geçeceksin. CHP ve Kılıçdaroğlu bunu öngörmedikleri için, bu çıtayı geçemeyeceklerini gördükleri için, bir daha sittin sene iktidar yüzü göremeyeceklerini gördükleri için ‘hayır’ kampanyalarını yalan üzerine bina ediyorlar. Arkadaş sende çalış. Arabaların arkasında ‘Haset etme ne olur, çalış senin de olur’ diye yazı vardır. Sen çalış. 2019’a hazırlan. İyi bir aday bul. Milleti ikna et, sen seçil kardeşim.

Diyelim ki bu ‘evet’ oylarıyla bu anayasa değişikliği çıktı. 2019’a yaklaştık. Şiddetle buna ‘hayır’ diyen, ‘memleket batacak, bölünecek, diktatör gelecek işbaşına’ diyen o partinin Cumhurbaşkanı adayı olmayacak mı, göstermeyecek misin? Herhalde göstereceksiniz. Cesaretin varsa sayın Kılıçdaroğlu şimdiden hazırlan. Sayın Baykal, ortada dolaşıyor, konuşuyor, belki onu aday gösterecekler, tamam hazırla. Millet seni seçerse diyeceğimiz bir şey yok. Başarılar dileriz” dedi.

Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74