Karabük'te, Filyos Çayı kenarında cansız bedeni bulunan Gabon uyruklu Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga (17) soruşturması çerçevesinde 5 kişi gözaltına alındı.

Dinabongho'nun telefonunda para karşılığı cinsel ilişki teklifinde bulunulan taciz mesajları olduğu öğrenilirken yol güzergahındaki kameralar incelemeye alındı.

Soruşturmayı sürdüren jandarma ve polis ekipleri, ormana giden yol güzergahında bir hafta boyunca yapılan incelemede, Dinabonghon’un da aralarında olduğu 6 kişinin otomobille ormana gittiklerini belirledi.

Jandarma ve polisin bu sabah ortaklaşa düzenlediği operasyonlarda S.Ç., İ.Ç., Y.Y. ve 2 yabancı uyruklu olmak üzere toplam 5 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde de arama yapıldı.

Başsavcılık Açıklama Yaptı

Gözaltına alınan 5 kişinin işlemleri sürerken, Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı da konuya ilişkin açıklama yaptı. Polisin çok yönlü ve ortaklaşa operasyon gerçekleştirdiğinin belirtildiği açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Karabük merkezde 26.03.2023 tarihinde Filyos Çayı’nda cansız bedeni bulunan Gabon uyruklu Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga'nın ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmada, olayın aydınlatılması amacıyla Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı Koordinesinde Karabük İl Jandarma ve Karabük İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince ortaklaşa çok yönlü yapılan araştırmalar sonucu eş zamanlı Cumhuriyet Savcısından gözaltı ve arama kararı alınmış; 06.00-09.00 saatleri için alınan karar neticesinde; şüpheliler S.Ç, İ.Ç, Y.Y ve iki yabancı uyruklu şahıs gözaltına alınmıştır. 3 Nisan sabahı belirlenen ikisi yabancı uyruklu üçü Türk toplam 5 şüphelinin evlerinde aramalar yapılmıştır"

Karabük Üniversitesi (KBÜ) öğrencisi olan Ibouanga'nın ölümü sonrası KBÜ'deki arkadaşları ve Afrikalı öğrenciler eylemler düzenleyerek, Ibouanga'nın cinayete kurban gittiğini iddia etmişlerdi.

FİLYOS ÇAYI KENARINDA SİYAHİ KADIN CESEDİ BULUNDU FİLYOS ÇAYI KENARINDA SİYAHİ KADIN CESEDİ BULUNDU

FİLYOS ÇAYINDA CESEDİ BULUNAN ÖĞRENCİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI FİLYOS ÇAYINDA CESEDİ BULUNAN ÖĞRENCİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

AFRİKA GABONLU ÖĞRENCİLER ARKADAŞLARININ ÖLÜMÜNE İSYAN ETTİ AFRİKA GABONLU ÖĞRENCİLER ARKADAŞLARININ ÖLÜMÜNE İSYAN ETTİ

GABONLU ÖĞRENCİNİN CENAZESİNİ AİLESİ ALMAYI REDDEDİYOR GABONLU ÖĞRENCİNİN CENAZESİNİ AİLESİ ALMAYI REDDEDİYOR

Editör: Haber Merkezi