T.C. Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı, Filyos Çayında cesedi bulunan KBÜ hazırlık sınıfı öğrencisi 18 yaşındaki Gabonlu Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga ile ilgili olarak resmi internet sitesi (karabuk.adalet.gov.tr) üzerinden yazılı bir basın açıklamasında bulundu.

Karabük Cumhuriyet Başsavcılığının yaptığı açıklamada, “Filyos çayında bulunan siyahi kadın cesedi üzerinde herhangi bir cinsel saldırı bulgusuna rastlanmadığı, herhangi bir kesici delici alet yaralanması, ateşli silah yaralanması tespit edilmediği, ölüm olayının suda boğulma şeklinde meydana geldiği, filyos çayına girmeden önce ölüm olayının gerçekleşmediği” belirtilerek, şu ifadelere yer verildi.

"Karabük merkezinde 26.03.2023 tarih saat 12:00 sıralarında Filyos çayında bir ceset olduğuna ilişkin bilgi verilmesi üzerine gecikmeksizin olay yeri ekipleri ile yeterince kolluk görevlisi ve nöbetçi Cumhuriyet Savcısı ile olay yerine gidildiği, incelemeler sonrasında siyahi olduğu anlaşılan kadın cesedi otopsi yapılmak üzere Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldığı, ceset üzerinde kimlik ya da cep telefonu gibi herhangi bir eşya bulunmadığı, ancak yapılan araştırmalarda ölenin Gabon vatandaşı olup üç aydır Karabük’te bulunduğu ve Karabük Üniversitesinde hazırlık sınıfı öğrencisi olduğu tespit edilmiştir.

Yapılan otopsi sonucu ön raporda, herhangi bir cinsel saldırı bulgusuna rastlanmadığı, herhangi bir kesici delici alet yaralanması, ateşli silah yaralanması tespit edilmediği, ölüm olayının suda boğulma şeklinde meydana geldiği, filyos çayına girmeden önce ölüm olayını gerçekleşmediği anlaşılmıştır.

Yapılan soruşturmada,  ölenin bulunduğu yer ile birlikte bölgede kolluk görevlileri tarafından gerekli tanık ve kamera araştırmaları yapılmakla birlikte üzerinde bulunan kıyafetler üzerinde kriminal inceleme için daireye gönderilecektir.

Soruşturma çok yönlü olarak devam etmekte olup kamu oyuna saygıyla duyurulur."

Editör: Haber Merkezi