Cittaslow (sakin şehir) üyeliğine hazırlanan Eflani'de kalite değerlerinin başvuru dosyasına konmak üzere mobil araç ile hava kalitesi ölçülüyor.

Eflani Belediye Başkanlığından yapılan açıklamada Cittaslow (sakin şehir) üyeliği için hazırlanan başvuru dosyasına konmak üzere Eflani ilçesinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından kurulumu tamamlanan mobil araç ile hava kalitesinin ölçüldüğü bildirildi.

Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul bilgilendirmede bulunarak, “Cittaslow (sakin şehir) üyeliği için oluşturduğumuz başvuru dosyasına konmak için ilçemizin hava kalitesi ölçümü yapılıyor. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından talep ettiğimiz ölçüm aracı ilçemize gelerek kurulumu yapıldı ve hava kalitesi ölçümüne başladı. Bir ay süre ile ilçemizde hava kalitesi ölçümü yapacak olan araç, ölçüm sonucunu raporlayarak belediyemize verecek bizde bakanlık onaylı raporu “sakin şehir” başvuru dosyamıza ekleyeceğiz.” ifadelerinde bulundu.

Ölçüm sonuçlarının Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Sürekli İzleme Merkezi (SİM) sayfasından takip edilebileceği ifade edildi. http://sim.csb.gov.tr/Services/AirQuality/