36-72 ay yaş grubuna hitap edecek birimin son hazırlıkları tamamlandı. 6 Şubat’ta eğitime başlayacak olan Nazmiye Yeşilyurt Gündüz Çocuk Bakımevine, 27 Ocak Cuma gününe kadar başvuru yapılabileceği açıklandı.

Burada hem çocukların verimli eğitim almasıyla gelişimlerine katkı sağlayacaklarını hem de annelerinin yavrularını buraya güvenle bırakmasıyla kendilerine vakit ayırabileceklerini belirten Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Safranbolu’muzun her anlamda bir adım ileriye gitmesi bizim için çok önemli. 

Eğitim ailede başlar, okulda devam eder. Personelimizin, onların eğitimi için en iyisini yapacağından ve ana kucağından ayrılan çocuklarınıza gözü gibi bakacağından şüpheniz olmasın. 

Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında da çocukları ve onları yetiştiren kadınları önemseyen çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Kurucu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Çocukları sağlıklı ve bilgili yetiştirilmeyen uluslar, temeli çürük binalar gibi çabuk yıkılırlar.’ görüşünün izinde, onların en iyi şekilde yetiştirilmesini desteklemeyi sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.
cocuk-bakim-evi-1