Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Su ve Kanalizasyon Müdürleri Zabıta ve Temizlik İşleri personeli ile birlikte Kazdağlı Meydanından başlayan incelemelerde çarşı bölgesinin eksikleri tespit edildi.

Safranbolu’da en çok ziyaretçi alan ve bölgenin en eski yerleşim yeri olan Tarihi Çarşı bölgesinde turizm sezonu başlamadan tüm eksiklerin giderileceğini ve yeni projeler ile çok daha cazip hale getirileceğini ifade eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “ Bu gün birim müdürlerimiz ile birlikte ivedilikle yapılması gerekenleri tespit ettik ve gerekli notlarımız alarak çalışmalara başladık” dedi.

Safranbolu Geçmişten Geleceğe Açılan Kapıdır

Turizmin en önemli potansiyellerinden birisi olan Tarihi Çarşının estetiğini bozan, hem kente hem de turizme olumsuz yönde etkisi olan hiçbir şeye izin vermeyeceklerini kaydeden Başkan Köse, “ Safranbolu geçmişin geleceğe kapısı konumunda bir turizm kenti. Kentin bir yandan gelişirken diğer yandan tarihine gerekli önemi vermesi gerekir. Bizlerde vatandaşlarımızdan aldığımız destek ve güçle tüm ekiplerimizle birlikte bunu yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Başkan Elif Köse, incelemeler sırasında vatandaşlarla da uzun süre sohbet etti.