Safranbolu CHP Belediye Başkan Adayı ve mevcut Belediye Başkanı Mimar Elif Köse Sivil Toplum Kuruluşlarını (STK) ziyaretini sürdürüyor.

Başkan Köse, CHP İlçe Başkanı Bahtiyar Acar ve beraberindeki heyetle birlikte Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği (SAFTİD), Safranbolu Minibüsçüler ve Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Safranbolu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nı ziyaret ederek karşılıklı görüş alış verişinde bulundu.

Safranbolu’da Belediye Başkanlığı döneminde fark yaratan ve insan odaklı çalışmalarını sürdüren, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Safranbolu Belediye Başkanlığı için tekrar aday olan Mimar Elif Köse Safranbolu’da hız kazandırdığı seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. STK ziyaretlerini sürdüren Başkan Köse yeni haftada ilk ziyaretini Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği’ne yaptı. Dernek Başkanı Şebnem Urgancıoğlu tarafından karşılanan Başkan adayı Elif Köse, CHP İlçe Başkanı Bahtiyar Acar, Safranbolu Belediye Başkan Yardımcısı Halil Bakkal, Belediye Meclis Üyeleri Kemal Akgül, Fatih Dökmeci ve CHP ilçe yöneticileri ziyaret sırasında bir süre sohbet etti. Safranbolu turizmi adına geçen görüşmede UNESCO Dünya Miras Kenti’nin geleceği, turizm yatırımları, nitelikli turist adına birçok konuda istişare yapıldı. SAFTİD ziyaretinin ardından Safranbolu Minibüsçüler ve Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi üyeleri ile bir araya gelen Başkan Köse neredeyse tüm minibüs şoförlerinin katılımıyla oluşan sohbette şoför esnafının sorunları ve çözüm önerileri noktasında görüşme yaptı ve Kooperatif Başkanı Aydın Yavuz’dan bilgiler aldı. Safranbolu Minibüsçüler ve Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi ziyaretinin ardından, İsmet Zühtü Saraçoğlu’nun Başkanlığını yaptığı Atatürkçü Düşünce Derneği Safranbolu Şubesi’ni de ziyaret eden CHP Safranbolu Belediye Başkan Adayı Elif Köse burada ADD üyeleri ile bir araya geldi. Günün son ziyareti Safranbolu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’na yapıldı. Başkan Köse’nin Safranbolu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Deniz ile ülke ve Safranbolu gündemine dair geçen görüşmesinde şoför esnaflarının akaryakıta gelen zamlar dolayısı ile yaşadığı ekonomik sıkıntılar ve araç parça fiyatlarının pahalılığı ele alınırken Safranbolu adına yapılması gereken projeler noktasında fikir alış verişi yapıldı. Gün içerisinde yapılan tüm ziyaretler hatıra fotoğrafı çekimleri ile sona erdi.

Köse 6Köse 5Köse 3Köse 2Köse 1

Editör: Özenay Kahriman