YİNE SAĞANAK, YİNE YOLLAR GÖLE DÖNDÜ

Kısa süreli yaşanan sağanak, mahallelerde yine yolların göle dönüştüğü manzaraları oluşturdu. Belediye'nin Yağmur Suyu Drenaj Projesi dört gözle bekleniyor.

banner108
Manşet 11.06.2021, 18:12 11.06.2021, 18:19
2642
YİNE SAĞANAK, YİNE YOLLAR GÖLE DÖNDÜ
banner36

Bugün akşam saatlerinde kısa aralıklarla ani bastıran sağanak Karabük merkezde bazı mahalleleri yine göle çevirdi.

Yıllardır Karabük merkezde yağmur sularının neden olduğu sel baskınları ve yolların göle dönmesi yine bu yağışlarda da yaşandı.

Merkez Kurtuluş Mahallesinde kısa süre oluşan sağanak nedeniyle birçok ara yollarda oluşan su birikintileri vatandaşlara zor anlar yaşattı.

YAĞMUR SUYU DRENAJ PROJESİ HIZLA DEVAM EDİYOR

Karabük Merkezde uzun yıllardır her sağanak yağışta yaşanan sel baskınları ve yolların göle dönüşmesine artık bir son vermek için Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili tarafından tüm kent genelinde Yağmur Suyu Drenaj projesinin yapımı hızla devam ediyor.

Bu sene bitirilmesi hedeflenen Yağmur Suyu Drenaj Projesi sayesinde, kar ve yağmur suları kanalizasyondan ayrı bir hatta toplanacak. Kanalizasyon ağına paralel olarak döşenen borular ve her yere yapılan mazgallar ile yağmur ve kar suları, kanalizasyondan ayrı bir hat üzerinden tahliye edilecek.

Vergili, Yağmur Suyu Drenaj projesi için “Bittiği zaman, Karabük’ün su baskınları ve yolların göle dönüşmesi artık bir daha yaşanmayacak. Ülkemizde çok az şehirde bu proje hayata geçirildi. Bunlardan biri de Karabük” demişti.

Yorumlar (5)
Ali Cantez 6 ay önce
Ne diyelim...geçmiş olsun...görünen köy klavuz istemez...3 dönemdir bitiremediler ... partizanlığa gelince de mangalda kül bırakmazlar...icraata gelince ...fazla söze gerek var mı?
Kamil Alpboğa 6 ay önce
Yol asfalt yok, logar yok bu başkan ne iş yapar anlamadım her şeye yorum yazdırmayı bilir. Habercilere agbeylik yapar kardemir aş laf atar tanıdıklarını işe sokar. Sonrada makam arabam yok arkadaş memleketin haline bakınca ormanda yaşamaya karar verdim. Hey Allahım en azından toprak suyu çeker de Islanmam
Harun karadaş 6 ay önce
Beşbinevler ermersa köprü yolunda kasise girdik 3000 TL amortisör patladı başkan sen hiç gezmemisin bu yolları bırak imarda işler tıkırında ht işine bakar 7 ceddini ihya etti tapudan sordur. Oğluna kaçan su bağlanıp haber oldu ne ceza aldı hiç
Adalet istiyoruz
Dönbirbakneettin 6 ay önce
5000 Evler 115.Cd asfaltını kazıp gittiniz. Yağmur yağdıkça kazdığınız yerlerde oyuk oluştu. Rezalet bir durumda. Yağmur suyu drenajı için kazıldı güya her yer, ama bu işlemden sonra hiç su birikmeyen Şehriyar Sitesi önü her yağmurda göle dönmeye başladı. Bozduğunuzu düzeltin bari.
erdem yılmaz 6 ay önce
Sayın başkan kazı yaparsın öyle bırakırsın, milletin anası ağlar şikayet şikayet 1 sene sonra asfalt atarsın. Yeşilmahalle derenin dibi ordaki suyu dereye aktaramıyosan sen fen işlerini, şehir planlamacılarını kov gitsin.
banner11
4
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74