YAŞAR KOÇ: "CUMHURİYET YOKTUR"

Safranbolu Belediyesi'nin sözleşmeli avukatı Yaşar Koç, Cumhuriyet Bayramı günü Facebook hesabından yaptığı paylaşım dikkatleri çekti.

banner108
Manşet 31.10.2021, 14:09 01.11.2021, 14:34
2761
YAŞAR KOÇ: "CUMHURİYET YOKTUR"
banner36

Safranbolu Belediyesi'nin sözleşmeli avukatı Yaşar Koç'un, Cumhuriyet Bayramı günü Facebook hesabından yaptığı paylaşım dikkatleri çekti.

Türkiye'de teknik olarak Cumhuriyetin olmadığını ve olmayan cumhuriyeti kutladıklarını belirttiği yazısı şöyle;

"Cumhuriyet, fazilettir. (M. Kemal Atatürk)"

Fazilet demek; demokrasi demektir, hukuk devleti demektir, özgürlük demektir, laiklik demektir, milli egemenlik demektir, yurttaşlık bilinci demektir. 

Bu unsurlar, cumhuriyetin olmazsa olmazlarıdır. Ne yazık ki bu unsurlar ve cumhuriyet teknik olarak artık yoktur. 

Cumhuriyet olmaksızın kutlayacağımız bir 29 Ekim’de daha; çözüm yine ve yeniden Müdafaa-i Hukuk ruhundadır. "

Belediye avukatı Koç'un geçtiğimiz yıllarda da Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli için "Evrimini tamamlamamış." şeklinde yaptığı paylaşım daha hafızalarda yerini korurken, şimdi de ülkede cumhuriyetin olmadığını içeren bir yazı paylaşması büyük tepkilere neden oldu.

Safranbolu Belediyesinde devlet memuru statüsünde avukatlık görevi yapan Yaşar Koç'un ülkede özgürlüğün, demokrasinin ve milli egemenliğin olmadığının, dolayısıyla teknik olarakta cumhuriyetin artık olmadığı yönündeki yazısı suç unsuru niteliğinde olarak değerlendiriliyor.

Koç'un "Cumhuriyet yoktur." yazısını beğenenler arasında CHP Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır'ın da yer alması ayrı tartışmalara yol açtı.

Safranbolu Belediyesinin avukatı "Olmayan cumhuriyeti kutluyoruz." derken, CHP'li Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ise Safranbolu'daki cumhuriyet kutlamalarının her anına katıldı.

Yorumlar (4)
Alpdoğan 1 ay önce
Halk chp yi seçmiyorsa cumhuriyet yok öyle mi?Cumhuriyet yoksa neden o belediyeleri devralabildiniz?
Safranlı işçi 1 ay önce
Demokrasiyi sadece ağzında taşıyan başkanının zihniyetini sunmuş sayın avukat.Baskanı da aynı zihniyette işçisine baskı yapan tehdit eden bir zihniyette.Kisaca buna noter ağzıyla ASLI GİBİDIR demek en doğrusu.topuklu EFENİN topuklarındaki tehditi tüm belediye çalışanları hissediyor.sadece konuşamıyor.ama bir gün her şey ortaya çıkar ve Karabük belediye başkanlığı hayalleri suya düştüğünü görür Rafet Vergili gibi olmaya çalışırken bu hayalinin vergisini mutlaka halk ve belediye çalışanları ödettirecek
Doğrucu abdullah 1 ay önce
Bu zihniyet işte tam bi chp zihniyeti.Halkın takdirini içine sindiremeyen bu güruh patronu elifin ve onun patronu kılıçdaroğlunun düşüncelerini paylaşmıs.sen kimsin be avukat haddini bil.ne demekmiş cumhuriyet halkın kendi kendini yönetmesidir kisaca.yönetmiyormu halk siz nasıl geldiniz o zaman o koltuğa.halkın dinine örfüne adetlerine düşman bir zihniyet tir bu chp.kendilerini bir halt zannederler.29 ekimde küçücük çocukları mustafa kemalin heykelinin önünde secdeye vardırmakmıdır cumhuriyet he.yaziklar olsun.Allah bir daha fırsat vermesin bunlara ne diyim
Kemal 1 ay önce
Atatürkün emaneti oşan chp kimlerin eline düşmüş çok yazık
banner11
14
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74