TRAFİK ÇİLESİNİ SONA ERDİRECEK PROJELER START ALDI

Başkan Rafet Vergili: “Kesintisiz trafik için çalışıyoruz”

Manşet 11.08.2022, 11:36 11.08.2022, 12:55
6223
TRAFİK ÇİLESİNİ SONA ERDİRECEK PROJELER START ALDI
banner36

Karabük’te kesintisiz trafik için yapılan projeler start aldı. Karabük Belediyesi tarafından Balıklarkayası mevkiinde start alan proje ile kentin önemli trafik kesim noktasındaki çilede sona erecek.

Karabük - Safranbolu karayolu balıklarkayası mevkiinde start alan proje çalışmalarını yerinde inceleyen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, projenin bitişi ile birlikte vatandaşların kesintisiz trafik için ışıklara takılmadan Safranbolu ve Kastamonu istikametine rahat bir ulaşıma kavuşacaklarını söyledi.

Yapılan projenin alt geçit ve yan yollarla çok güzel bir proje olduğunu söyleyen Başkan Vergili, “Karayolları niye yapmadı, o niye yapmadı diye konuşacak arkadaşlar çok olacak. Daha önceki yıllarda Yeşil mahalledeki yol bile 2 sene asfaltlanmadı. Yok belediye mi yok karayolu mu yapacak diye. Sonuçta bunların ikisi de devletin bir parçası. Buraya da devletten kredi aldık. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum, kredi taleplerimizi onayladı. İller bankası kredilerimizi sağladı. Bu imkanlarla beraber buradaki alt geçitli yol çalışmamızı yapmış olacağız. Karabük’ün en önemli kesim noktasındaki trafikteki problemi çözecek bir program. En fazla yıl sonuna kadar yeni kış gelmeden proje bitecek” dedi.

“Çile çekmeden rahatlık refah olur mu”

Yapılan eleştirilere de cevap veren Başkan Vergili, “Millet Karabük’teki trafiği görüyor mu acaba. Göreve geldiğim zaman Karabük’te 26 bin araç vardı ama şimdi 70 binleri bulmak üzere. Neredeyse iki kişiden birine araba düşüyor. Bu gelişimi görüyor mu acaba arkadaşlar. Geçenlerde bir başlık atmışlar, Karabük’te kavşak trafik çilesi ne zaman bitecek diye. Daha dün başladık. Dün bir bugün iki, ne çilesi ya. Çile çekmeden rahatlık refah olur mu. Bu güzel bir proje ve bunu bugünkü imkanlarla belki yapabiliyoruz belki ileride bunu yapma bile şansımız olmayabilir. Görev sürelerimiz içinde bugüne kadar, alt geçitler, köprüler viyadük ve yürüyen merdivenler yaptık. Atılmayacak adımları attık. Çalışmalarımıza başlayınca seçim yaklaşıyor diye yapıyor diyorlar ama biz her zaman aynısını yaptık. Sonuçta siyaset bizim bir parçamız ve her zaman düşünürüz ama şuan bir yere aday değilim ama siyaset yaparız” ifadesinde bulundu.

Başkan Vergili, millet bahçesi ve meydanla ilgili çalışmaların Bakanlık tarafından yürütüleceğini ve anlaşmaları yaptıklarını da kaydetti.

Yorumlar (23)
ali cantez 2 ay önce
3 dönem siz koltuktayken Karabüklü trafik çilesini fazlasıyla çekti...geç gelen hizmet ...o da seçim geliyor diye
Sarı Turgut 2 ay önce
Başkan siyasi gücün olsaydı şehirden bi çevre yolu geçirebilirdin. Bu yol bu şehrin yükünü kaldırırdı o zaman. Değişen ne olacak transit geçen araçlar gene şehre girecek. Çevrikköprü tarafından girip organizenin ordan çıkan bi yol yaptıramadınız sonra millete çile edebiyatı yapıyorsunuz.
mehmet 2 ay önce
SAYIN VERGİLİ,YEŞİL MAHALLE YEŞİL SOKAĞIN KEPAZELEĞİ HAKKINDA BİLGİNİZ VAR MI? Bİ TREN GEÇMEDİĞİ KALDI. Bİ ZAHMET TREN'DE GEÇSİN OLSUN BİTSİN. BÜROKRATLARINIZA SÖYLEYİN DE , KOLTUKTAN KIÇLARINI KALDIRIP Bİ ZAHMET İNCELEYİVERSİNLER.
ali cantez 2 ay önce
TEBRİK EDERİM.SAĞLIKLI BİR DÜŞÜNCE...AMA TRAFİĞİN BAŞKA BİR YOLA KAYMASI ŞEHİR İÇİNDEKİ POPMACILARIN İŞİNİ ENGELLEYECEĞİ İÇİN ÇEVRE YOLU YAPILMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM
karabük esnafı 2 ay önce
belli ki vergili milletvekilliğine hazırlanıyor
Mtn 2 ay önce
Çile bülbülüm çile....
Adem 2 ay önce
Sayın başbakan Karayolları bölge müdürlüğü yada ulaştırma bakanlığı bu ,amana kadar karabuk ilinin cevre yollarini niye yapmadı.. hâlâ yenice den gelen tomburuk yüklü kamyonlar sehrin icinden geçiyor yada kastamonu bartın yönünden gelenler yada o yine gitmek isteyenler içinde çevre yolları neden yapılmadı...kastamonuya gidin bakın hepsi tamamlandı.. hâlâ bartın karabuk arası duble yol bitirilemedi...ahmet usta neden hala delinerek tünel yapılmadı.. ovacumaya çıkış verilecekti tünelle.. kısacası KGM uhdesindeki bir yolu belediye olarak siz neden yapıyorsunuz..100 yılda 5000 evlerde mevcut yollarda asfaltin A sı bike kalmamis katran yok olmus arabalar taş üstunde jilet gibi taşlar lastik bırakmıyor...isi gücü bıraktınız baliklarkayasina mi kaldınız sayın başkan...mevcut asfaltları soyup karabuk bütün özelikle 5000 evler 100 yıl daki asfaltları acil yenileyiniz...hiç-bir Caddenizde yol ayraç çizgisi yok sayın başkan trafikte arabalar birbirinin üzerine çıkıyor...doğuda bile bütün illerde HDP belediyelerde yolnayrac çizgilerini çizmiş bordürleri boyamış belediye.. kısacası tasvip etmiyorum bırakın ulaştırma bakanlığına bağlı KGM kastamonu bölge müdürlüğü yapsın kastamonu kavsagini bulak kavsagini hastaneler kavsagini...karabuge hizmet neden geç geliyor cunki Ak parti karabüyü çantada keklik görüyor...doğu karadenizde hee ilde havalimanı...samsun ,ordu- giresun, trabzon,rize-artvin oh ne ala karabuğün neden havalimanı yok...
Bulaklı 2 ay önce
Kendi safranboluda oturup Karabükün hiçbir sorununu çözmedi. Ne oldu hastane ne oldu yol işim gücün müteahhitleri zenginleştirmek imar müdürüne verdin herşeyi neden ise anlamıyorum ama arkanda dozerle gezerdin değilmi sayın vergili
Ramazan Mübarek 2 ay önce
Üst geçidi niye kaldırdınız, Üniversite mahallesinde oturanlar karşı tarafa zor gidip geliyor. Araçlar insanlar için tehlike oluşturuyor.
Bakır 2 ay önce
Geç kalındı, ancak nereden dönülürse kârdır. Safranbolu'ya kadar çok ışık var. Artan araç sayısı ve dur kalklarla beraber inanılmaz şekilde yakıt sarfiyatı artıyor.
Projeler bittiğinde, trafik ışıklarında Yeşil Dalga uygulamasını da hayata geçirirlerse çok daha iyi olur.
Karabük'te yapılan işi beğenmeyen çok olur. Yapılmasa laf olur, kazma vurulunca laf olur. Büyükşehirlerde bu çileleri herkes çekti. Önemli olan vakit kaybetmeden bunların adımını atmak. Geç kalındı, ama yapılıyor. Seneye bayram geldiğinde bariz bir şekilde fark görülür.
Bulak kavşağı gibi bir sorun daha var ortada ve tabii sol şeritten girilen 5000 evler köprüsü...
MUHARREM 2 ay önce
SEÇİME 1 YIL KALA ÇALIŞMASA SEÇİM ZAMANI DERSİNİZ Kİ 1-2 SENEDİR YATTI ÇALIŞMADI,
SEÇİME 1 YIL KALA ÇALIŞSA SEÇİM YATIRIMI YAPIYOR DERSİNİZ. İNSAN OĞLUNA YA-RA-NA-MAZ-SIN
Hamdi Şahin 2 ay önce
Sayın başkan yeni iskan alınan konutlar hariç ikametlere akıllı su sayacı takılıp takılmaması konut sahibinin tamamen isteğine bağlı olduğu halde ( Özel Kaleminiz bu şekilde bilgilendirdi) neden 100. Yıl 1016 sokaktaki sitemize yangından mal kaçırır gibi bizim hiç bir rızamız alınmadan tüketicinin lehine hiç bir faydası olmayan, tamamen belediyenin kendi tahsilatını garantiye almak adına başlattığı bir proje kapsamında apar topar akıllı su sayacı takıp şu ekonomik krizde halka 826 tl. sayaç ücreti ödettiniz. İsteğe bağlı değişim yapılacağı yönünde meclis kararı alındı ise neden bu karara uyulmayıp ihlal yapıldı, vatandaşlar mağdur edildi, bunun hesabını kim verecek ? Belediye lehine yapılan bir projenin yükünü neden halkın sırtına sardığınızı merak ediyorum, bunu belediye bütçesinden finanse etmeniz gerekmezmiydi ? Saatlerimiz bizim daha geçen yıl değişmişti, bu halka yapılan bir zulüm değilmidir ? Ayrıca halk saatlerin neden değiştiğini, su işlerine gidip işlem yaptırıp ön ödeme yapacağını dahi bilmediğinden hafta sonu susuz kaldılar, bundan haberiniz varmı ?

Ergün bey, Karabük Net Haber olarak bizim bu mağduriyetimizin hesabını, bizim adımıza ilgililere sorarsanız minnettar oluruz. Tşk.ler
GÜVEN ÖZÇETİN 2 ay önce
BRAVO SAYIN BAŞKANIM EMEĞİ GEÇEN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN.
MUHARREM 2 ay önce
TEBRİKLER RAFET VERGİLİ!
YİNE BOŞ DÜŞÜNENLER SAHNEYE ÇIKACAKTIR. KİM NE DERSE DESİN HİZMET HİZMETTİR. BURDA YAZDINIZ 15 SENE BOYUNCA SİZ YAZDIKÇA BU ADAM HİZMETLE YENİDEN BELEDİYE BAŞKANI OLDU. YİNE YAZIN MİLLETVEKİLİ OLSUN. SEVGİLİ YORUM SAHİPLERİ DESTEKLEDİĞİNİZ ADAYLAR MİLLETVEKİLİ DE NE OLDU YADA NE OLUYOR ? KİMSENİN DESTEK VERME EĞİLİMİ YOK, HERKES ŞEVK KIRMAK PEŞİNDE, HERKES ELEŞTİRİ PESİNDE.
Ali Cantez 2 ay önce
havalimanı sözü vardı ne oldu ?
Istanbul 2 ay önce
Trafik daha beter oldu
Halil celik 2 ay önce
Sayın vergili 6 aydan bu yanına işçilerimiz sözleşme zammını bekliyor biraz da işçilerinize zaman ayırıp da start alsalar çok iyi olmaz mı beddualacıyla dua al giderayak
mustafa 2 ay önce
Demir çelik kavşağı ve Namal kavşağı unutuldu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner11
banner12
28
açık
banner125
banner18
banner74