SIRA FAKİR FUKARANIN KÖMÜRÜNE Mİ GELDİ?

Devletin ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıttığı kömürlerin Ovacık'ta el altından başka kişilere satıldığı iddiaları araştırılmalı.

banner108
Manşet 20.11.2021, 15:09 20.11.2021, 15:13
3625
SIRA FAKİR FUKARANIN KÖMÜRÜNE Mİ GELDİ?
banner36

1 Ocak 2020 tarihinde Cumhurbaşkanlığı tarafından dar gelirli maddi durumu iyi olmayan ailelere kışın yakacak desteği vermek amacıyla devletin yaptığı sosyal yardımlar arasında yer alan kömür yardımı ile ilgili Karabük’ün Ovacık ilçesinde araştırılması gereken ciddi iddialar konuşulmaya başlandı.

Dar gelirli, muhtaç, kimsesiz ve yoksul vatandaşlara yapılan hane başı 30 torba kömür yardımı ile ilgili Ovacık’ta ihtiyaç sahipleri dışındaki kişilere el altından kömür verildiği iddiaları konuşuluyor.

Köylerde evi olan ama kış aylarında köylerdeki evlerinde durmayan bazı aileler üzerinden alınan kömürlerin, ihtiyaç sahibi olmayanlara düşük ücret karşılığında el altından satıldığı, hatta Ovacık’ta bazı devlet memurlarının bile kömürlüğünde üzerinde “Para ile Satılamaz” yazısı bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ücretsiz dağıtılan kömürlerin olduğu iddia ediliyor.

Devletin yardım amaçlı ihtiyaç sahiplerine verdiği kömürlerin el altından satıldığı iddialarının arasında bazı köy muhtarlarının da bulunduğu öne sürülüyor.

Yorumlar (4)
must7834 2 hafta önce
yazıklar olsun el altından ne yoluzluklar dönüyor bunlar araştırılıp gül yüzüne cıkarılıp bu kişiler cezalandırılması gerekir muhtarlarda olsa aynı cezaya carptırılması lazım
murat saral 2 hafta önce
İşte bunlar Gerçek AKpartili, :)) ye kürküm ye nası olursa olsun yeeeee
yanlışişler 2 hafta önce
kim yapıyor bu işleri, belli bir zümreye mi dağıtılıyor.yazıklar olsun. derhal soruşturma açılması ve sonucundan halkın bilgilendirilmesi gerekir.
Johnny Sins 2 hafta önce
İyi de zaten ihtiyaç sahibi dediğiniz kişiler de bu kömürleri satıyorlar. Bu yıllardır böyle..
banner11
16
açık
banner17
banner18
banner39
banner74