ŞİMDİ GERÇEKTEN YANDI, 9 AY HAPİS CEZASI ALDI

Karabük’te 6 ay önce sokağa çıkma kısıtlamasına uymayarak yakalanan ve söylediği sözler ve oynaması ile Türkiye’nin tanıdığı Murat Akçakaya, 9 ay 5 gün hapis cezası aldı.

banner108
Manşet 02.06.2021, 15:09
3727
ŞİMDİ GERÇEKTEN YANDI, 9 AY HAPİS CEZASI ALDI
banner36

Karabük’te 6 ay önce sokağa çıkma kısıtlamasına uymayarak yakalanan ve söylediği sözler ve oynaması ile Türkiye’nin tanıdığı Murat Akçakaya, 9 ay 5 gün hapis cezası aldı.

Geçtiğimiz Aralık ayında sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında noktasında lastiği patlak şekilde otomobili ile ilerleyen Murat Akçakaya uygulama noktasında polis ekiplerince durdurulmuştu. Kimlik kontrolü yapılan ve alkollü araç kullanmaktan daha önce iki kez ehliyetine el konulduğu tespit edilen sürücü Akçakaya, alkolmetre ile yapılan ölçümde 128 promil alkollü çıkmış, üstüne otomobilin muayenesinin de olmadığını tespit eden ekipler, sürücüye toplam 11 bin 500 TL para cezası kesmişti.

SOSYAL MEDYADA MİLYONLARCA KEZ İZLENDİ

Polis ekiplerin işlemlerini yaptığı sırada ayakta durmakta güçlük çeken Akçakaya, trafik ekiplerine "Siz varsanız biz varız. Ceza ise ceza. Haksızsam yazacaksın aga bu kadar basit. Sen haklısın, ben haksızım. Herkes yanlışını bilecek. Yandık lan bu gece” dedikten sonra şarkı söyleyip oyun oynama anları haberlere konu olmuş, sosyal medya da ise milyonlarca kez izlendi.

ARABAYI SATTIK CEZAYA BİLE YETMEDİ

Akçakaya, Alkollü ve ehliyetsiz araç kullanmak, sokağa çıkma kısıtlaması ve aracının muayenesiz olmasından dolayı toplam 11 bin lira para cezası aldığını belirterek, “ Cezayı ödemek için o günkü arabamı sattım ama parası cezalara bile yetmedi ama sağdan soldan toplayarak cezayı kapattım” dedi.

BU SEFER GERÇEKTEN YANDIK

Daha sonra açılan mahkeme sürecinin de sona erdiğini kaydeden Murat Akçakaya, "Daha sonra 11 ay 5 gün hapis cezası aldım bu da 9 ay 5 güne düştü. İstinaf ettirdim kapalı cezaevinde yatacağız. Devlet ne derse o olur. Yaptık bir cahillik. Kimseye tavsiye etmiyorum böyle bir şey yapmayı. Bu sefer gerçekten yandık. Pişmanlık illaki var. Bir yerden de tüm Türkiye beni tanıdı. Bu olaydan dolayı iş yerimde sıkıntı yaşadım işten çıktım. Şimdi yeni bir farklı iş yerine işbaşı yapacağım. Hayata sıfırdan yeniden başlayacağım artık” diye konuştu.

Yorumlar (2)
Semihy 7 ay önce
Adam haksiz evet karar dogru ama ölüm yok Allahtan birde şöyle bakalım olaya sinan çetinin oğlu görevi başındaki polis memurunu alkollü şekilde çarpıp öldürüyor ama serbest!!!
bulent 7 ay önce
yandık lan bu gece
banner11
14
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74