SEMRA UZ, ADAYLIĞINI RESMEN AÇIKLADI

Safranbolu Esnaf ve Sanatkârlar Oda Başkanlığı'nın olağan üstü kongresine adaylığını resmen açıklayan Semra Uz basın toplantısı düzenledi.

banner108
Manşet 29.04.2021, 16:00 29.04.2021, 16:18
2206
SEMRA UZ, ADAYLIĞINI RESMEN AÇIKLADI
banner36

Ekip arkadaşları ile birlikte yapılacak olan kongrede esnaf arkadaşlarının oyları ile destekleyerek başkanlığa seçildiğinde projelerinin hazır olduğunu açıklayan Semra Uz; "Yeni bir havuz sistemi oluşturup faizsiz esnaf yardımı projesini hayata geçirmek istiyoruz" dedi.

Esnafı temsilen bütün kurum ve kuruluşlarla uyum içerisinde çalışacaklarının altını çizen Semra Uz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Geçmişi 13'ncü yüzyıla uzanan Hacı Bektaşi Veli’nin tavsiyesi üzerine, Ahi Evran tarafından kurulan, doğruluk, kardeşlik ve yardımseverlik anlamına gelen o günkü adı ile esnaf dayanışma teşkilatı bugünkü adıyla Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanlığına adaylığımı açıklıyorum.

Birlik beraberliğin, dayanışmanın çok önem taşıdığı bu zor günlerde esnafımın yanında olmak, onları temsilen odamızda hizmet etmek için bu yola çıktım.

Ben, Semra Uz, Anne eli Ev yemeklerinin işletmecisiyim. Annemin de desteği ile kurmuş olduğum adının da oradan geldiği işletmemde 15 Yıldır hizmet vermekteyim. İşimi severek yapıyorum. İktisat okudum ve 3 çocuk annesiyim.

Pandeminin en çok etkilediği sektörün içindeyim, yaşanan zorluk ve sıkıntıların farkındayım. Bu süreçte yalnız bırakılan esnafımın yanında olmak, onlarında rızası ve destekleri ile esnafımızı temsilen birlikte güzel projelere imza atmak istiyorum. Hep birlikte başaracağımıza inancım tamdır.

Şeffaf bir yönetimle, uyum içinde tüm grupların sorunlarına değinerek, elimden gelen ne varsa yapmaya hazırım.

Bu bağlamda marketler, hastaneler, otobüs firmaları ve diğer alışveriş yerleri ile anlaşmalar yaparak alışverişlerde esnaf kart indirimleri sağlamak projelerimizin arasındadır.

Arkadaşlarımın yıllık aidat ödemeleri için bankalarla anlaşıp taksitlendirme olacağı sunacağız.

Diğer esnaf odaları ile iş birliği yaparak esnafımızın zor anlarında diğer illerde konaklama ihtiyaçlarını giderme girişimlerinde bulunacağız.

Öğrencilerimize ve özellikle esnaf çocuklarına burslar vermek projelerimiz dahilindedir.

 Başarabilirsek, yeni bir havuz sistemi oluşturup faizsiz esnaf yardımı projesini hayata geçirmek istiyorum.

Safranbolu’muza özgü ürünlerimizi iç ve dış pazarda, daha fazla tanıtabilmek, pazarımızı genişletebilmek için yurt içi, yurt dışı gezi ve fuarlar düzenleyeceğiz.

Amacımız odamızı aktif hale getirerek işlevselliğini arttırmaktır.

Odamıza ait bir internet sitesi kurulacak ve odaya gelmeden istekler, problemler ve birçok iş çözülmeye çalışılacaktır.

Bir bayan eli ile ve güler yüzlü hizmetimizle, Safranbolu’muza yakışır, aktif bir şekilde odamızı temsil edeceğim. Çok özel olan şehrimizde, daha güzel yarınlara ulaşmak için, sizlerle, daha güzel projelere imza atmak dileğimle, herkese hayırlı ramazanlar dilerim.

Aday olan diğer arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Sizlere de tekrar ilgi ve alakanız için teşekkür ederim."

Yorumlar (1)
Başkan 8 ay önce
Ilkögretim sınıf başkanlığına döndürdünüz makam sevdanızı
banner11
13
hafif yağmur
banner17
banner18
banner39
banner74