REKOR KÂRLARIN YEGANE KAHRAMANLARI ÜRETEN ÇELİK İŞÇİSİDİR

Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanı, açıklanan rekor karların arkasında üreten çelik işçisinin olduğuna işaret etti ve kademeler ile yıpranmaları istedi

Manşet 02.03.2022, 14:02 02.03.2022, 18:14
1342
REKOR KÂRLARIN YEGANE KAHRAMANLARI ÜRETEN ÇELİK İŞÇİSİDİR
banner36

Özçelik İş sendikası Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz, Kardemir’in 3.85 Milyar TL kar açıklaması ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

Kenan Yılmaz, Kardemir’in açıkladığı rekor karların arkasında şanlı çelik işçisinin olduğunu belirtti ve  Kardemir işçisinin Kademeler ile Yıpranmalarının da bir an önce verilmesi için gereğinin yapılmasını istedi.

Yılmaz yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; 

“Kardemir A.Ş., 2021 yılında toplam 3 Milyar 850 Milyon TL net kâr ettiğini açıkladı.

Fabrikamızın tarihinde ilk defa bu denli rekor bir kâr açıklaması herkes gibi bizi de son derece memnun etmiştir.

Fakat şunun da iyi bilinmesini isteriz ki; Karabük Demir Çelik Fabrikalarının rekor kârlar açıklamasının en büyük etkeni yapılan üretimdir ve bu üretimi de vefakâr çelik işçisi gerçekleştirmektedir.

1600 derece sıcağın alnında ekmeğini çıkaran cefakâr çelik işçisi, çoluğunun çocuğunun rızkı olan Kardemir’i herkesten fazla kendi işyeri gibi sahiplenmiştir ve hala da öyledir.

Kardemir’in en sıkıntılı anlarında yine önce vefakârlığını gösteren çelik işçisi olduğu gibi en parlak dönemlerin de ise çelik işçisinin hakkı asla göz ardı edilemez.

Kardemir A.Ş’nin rekor kârlar açıklamasının arkasında olan şanlı çelik işçisini bu başarısından dolayı tebrik ediyoruz.

Bu vesile ile öte yandan; 2021 yılı Toplu İş Sözleşmesinde yer alan ve 2022 yılının Ocak ayında hayata geçirilmesi gereken Kademe sistemi ile Yıpranmaların en kısa sürede çelik işçisine verilmesi gerektiğini bir kere daha hatırlatıyoruz ve gereğinin yapılmasını bekliyoruz.”

Yorumlar (2)
güven özçetin 3 ay önce
Gurur duyarım hem memleketimle hemde kardemir işçisi kardeşlerimizle.Babamda çelikhaneden emekli idi çoook selamlar karabüklü hemşerilerimize
Yavuz Han 3 ay önce
Kardemir Karabük'ün de biz çalışanların da gurur kaynağıdır. Kardemir işçileri en iyiyi en kaliteliyi üretmek adına alın terlerini akıtmaktan şeref duyuyor. İşverenimiz olan yönetim kurulumuz bu başarıda memurları daha özverili görmüş olmalı ki bizim sözleşmeyle zoraki aldığımız hakların üzerine %15-20 gibi iyileştirmeyi onlara layık görmüş 1600 derecede çelikle hemhal olan kahraman üretken işçilerine vermeyi uygun görmemiştir. Bu da yönetim kurumumuzun biz işçilere verdiği değerin tezahürü. "Emek en yüce değerdir" Biz üretmeye devam ediyoruz daima da üreteceğiz vesselam.
banner11
banner12
12
az bulutlu
banner125
banner18
banner74