ÖZÇELİK İŞ SENDİKASI TEMSİLCİLERİNİ DEMOKRATİK SEÇİMLE BELİRLEDİ

Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanlığına bağlı işyerlerinde baştemsilci ve işyeri temsilcilerinin ataması yapıldı. Bazı temsilciler seçimle belirlendi.

banner108
Manşet 19.10.2021, 14:04 19.10.2021, 14:16
1034
ÖZÇELİK İŞ SENDİKASI TEMSİLCİLERİNİ DEMOKRATİK SEÇİMLE BELİRLEDİ
banner36

Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanlığı, Baştemsilcileri ve İşyeri temsilcilerini atadı ve sendika genel merkezi yapılan bu atamaları onayladı.

Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz’ın kararıyla birden fazla temsilci adayı olan kısımlarda ise delegeler içinde yapılan seçimle temsilciler belirlendi.

“Emekçi üyelerimizin hür iradesi ile gelen bizler, temsilcilerimizin belirlenmesinde de seçilen delegelerimizin hür iradesine güvendik.” diyen Başkan Kenan Yılmaz, birden fazla temsilci adayı olan işyerlerinde, delegelerin arasında yapılan seçimle temsilcilerin belirlendiğini belirtti.

Kenan Yılmaz “Bilindiği gibi işyeri temsilcilerimiz delegeler arasından belirleniyor. Bazı işyerlerinde birden fazla temsilci adayı oldu ve biz de kendi aranızda seçim yaparak temsilcilerimizi belirleyin dedik. Enerji Tesislerinde bir, Çelikhanede iki, Kok’ta bir ve yine Haddehaneler kısmında da iki işyeri temsilcimiz delegelerin kapalı oylama ile yaptıkları seçimlerle belirlendi.” Diye konuştu.

Kardemir, Karçel, Kardökmak ve Mescier D.Ç’de göreve gelen baştemsilci ve işyeri temsilcilerinin isimleri şöyle;

Haddehaneler işyerinden Merkez Baştemsilci İsmail Yetimoğlu, Çelikhane ünitesinden Vardiya Baştemsilcisi Celal Usluoğlu, Yüksek Fırınlardan Vardiya Baştemsilcisi Kemal Ünal, Enerji Tesisleri ünitesinden Vardiya Baştemsilcisi Osman Çelik ve Nakliyat işyerinden Vardiya Baştemsilcisi Davut Tutucu baştemsilcilik görevlerine geldiler.

İşyeri Temsilcileri ise şu isimlerden oluştu;

Haddehaneler işyeri temsilcisi Alperen Özelli, Çelikhane işyeri temsilcisi Emin Savaş Aslantaş, Harun Kabadayı, Yüksek Fırınlar İşyeri temsilcisi Ramazan Akkaya, Enerji Tesisleri işyeri temsilcisi Beytül Kurtoğlu, Kok fabrikaları işyeri temsilcisi Serkan Üstündağ, Merkez Bakım işyeri temsilcisi Ramazan Tefenli, Birleşen Üniteler işyeri temsilcisi ise Şevki Bulut oldu.

Karçel Baştemsilcisi Yalçın Özçelik ve işyeri temsilcisi Hüseyin Kavak, Kardökmak işyeri temsilcisi Osman Ünal oldu.

Mescier Demirçelik’te Bartın İşyerinde Ahmet Gözel Baştemsilcisi olurken, Cemalettin Ünal ile Hayrettin Önder işyeri temsilcisi oldu. Mescier’in Karabük işyeri temsilcisi ise Hüseyin Derecik olarak belirlendi.

Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz “Tüm baştemsilci ve işyeri temsilcilerimize üstün başarılar diliyorum. Temsilci olarak göreve gelen bu arkadaşlarımız, üyelerimiz olan tüm emekçilerimizin gözü, kulağı olacaklardır. Emekçi üyelerimizin isteği ve sıkıntıları temsilcilerimizin de istekleri ve sıkıntıları olacaktır. Emekçi aslanların sevinci ile sevineceğiz, üzüntüsü ile hüzünleneceğiz. Alın teri ile ekmeğini kazanan üyelerimizin dualarını almak için Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun.” Dedi.

Yorumlar (3)
Musa YAMAN 2 ay önce
Hayırlı uğurlu olsun inşAllah. Sivil toplum örgütleri ve dernekler olarak Karabük için alınan kararlarda daha aktif ve erken reaksiyon gösterilmesine vesile olursunuz inşAllah. Bu arada yönetim kurulunun listesini de delegeler seçmiş olsaydı. İş de o zaman başlık daha uygun olurdu. Hayırlara vesile olsun..
KANKA 2 ay önce
evet katılıyorum delege önemli
Feza EKEN 2 ay önce
Hayırlı olsun bütün isimler değişmiş galiba
banner11
14
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74