NE OLACAK BU TRAFİĞİN HALİ..?

Karabük Şehir Merkezindeki PTT ve Güven Kavşağında trafik zaman zaman durma noktasına geliyor. Trafik sorunu her geçen gün içinden çıkılmaz hale geliyor.

banner73
Manşet 08.03.2021, 16:38 08.03.2021, 16:45
3700
NE OLACAK BU TRAFİĞİN HALİ..?
banner36

Karabük şehir merkezindeki trafik problemi her geçen gün daha fazla hissedilmeye başlandı.  

Çarşı merkezinde PTT önündeki kavşakta ve Güven kavşağı olarak bilinen ONEL AVM yanındaki kavşakta trafik sıkışıklığı araç sürücülerinin sabrını taşırmaya başladı.

Özellikle akşam iş çıkışı saatinde yaşanan trafik sıkışıklığına vatandaş çözüm bulunmasını istiyor.

ONEL AVM yanında yapılan üst geçidin yolu daraltmasının yanı sıra, Hürriyet Caddesinin trafiğe kapatılmasıyla birlikte ana arter konumuna gelen tek şeritten daha dar olan yolda hemen hemen her gün trafik durma noktasına geliyor.

Albay Karaoğlanoğlu caddesi olan Bedesten İş hanının arkasındaki yolda başlayan sorun, iki sıra yapılan parklar nedeniyle daha da fazlalaşıyor. PTT Kavşağı olarak bilinen KARES AVM’nin ana girişinin önündeki kavşakta üç ayrı yolun birleşmesi ve hemen kavşağın girişindeki yaya yolu zaman zaman trafiğin kilitlenmesine neden oluyor.

Güven Kavşağı olarak bilinen ONEL AVM’nin yanındaki kavşakta ise istasyon caddesinden ve PTT kavşağından akan trafiğin, üst geçidin yanındaki tek şeritten daha dar bir yolda birleşmesi tıkanıklığı daha da arttırıyor.

Yeni Belediye binası önünden geçen trafik akışı, EVKUR binasının önünde Tren yolu geçidinin bulunmasından her tren geçişinde yolun kapanmasıyla güven kavşağına kadar trafiği durma noktasına getiriyor.

Trafiğin bu sıkışık durumunda, bir sürücü Bedesten iş hanın arkasından, eski balık pazarına kadar olan 500 metrelik yolu kat etmesi ortalama 30 dakikayı buluyor.

Karabük Belediyesinin şehir merkezindeki bu problemlere köklü bir çözüm üretmemesi halinde, her geçen yıl artan motorlu taşıtlardan dolayı artık 3-5 yıla kadar içinden çıkılmaz bir hal alacağını da birçok kesim yorumluyor.

Vatandaşlar, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye seslenerek “PTT Kavşağında trafik akışını rahatlatacak bir proje yapmadı. Üstüne üstlük, Onel AVM’nin yanına yaptığı üst geçitten dolayı tek yönlü ana artere dönüşen yol tek şeritli yoldan daha dar hale geldi. Sayın Başkan Karabük-Safranbolu arası kesintisiz ulaşım projesini hayata geçireceğine önce şehir merkezindeki bu sorunu çözmelidir.” Şeklinde ifadeler kullanıyorlar.

Yorumlar (11)
Hakkı Çetinkaya 1 ay önce
Bu soruyu 3.dönem seçilen b başkanına ve ona oy verenlere sormak lazım.
Karabüklü 1 ay önce
RAFET BAŞKAN YAPTIKLARI ,YAPMADIKLARI VE YANLIŞ YAPTIKLARI İLE KARABÜK TARİHİNE GEÇTİ DESENİZE....
Ersin kara 1 ay önce
Munubusler yeni yapilan köpruden gecip tuccarlar arkasindan duraga giris yapasa gunde 500 den fazla munubus evkur onune girmemiş olur.tren gecidi kapandiginda trafik felç oluyor.Ama malesef tuccarlar arkasinda ters kapan var munubusler o yuzden ordan gecemiyor.O koprunun amaci ne bilen anlatsin
Ali Cantez 1 ay önce
Malesef tıpkı Hava kirliligi ve Kirecli su probleminde oldugu gibi trafik problemindede Belediye cözüm üretemedi....defalarca halledecegiz demelerine ragmen. Ne desek nafile
YASİN ÇAĞATAY 1 ay önce
ASLINDA ÇÖZÜM ÇOK BASİT;
1-SAAT 16:30 İLE 19:30 ARASINDA TRENLER GEÇİŞ YAPMAYACAK.
2-SAAT 16:30 İLE 19:30 ARASINDA TRAFİK POLİSLERİ KONTROLÜ SAĞLAYACAK, SONUÇTA SADECE CEZA YAZMAK İÇİN BU ÜLKEYE MEMUR OLMADILAR.YANİ ASIL İŞLERİNİ YAPACAKLAR.
3:VATANDAŞTA BİZ ZAHMET ARABALARINI OTOPARKLARA PARK EDİVERSİN.
SAYGILAR
abdullah ışıkdağ 1 ay önce
çok doğru
Cahit Ertekin 1 ay önce
Meclis uyesi arkadaslara dahi soyledim.Yeni belediyenin onu .Evkur un onu.Albaykaraoglanoglu caddesi ve PTT caddesi ndeki otapark lar kesinlikle derhal kaldirilmali.
Oralara yapilan otopark kent meydani alt kisma alinmali.Derhal uygulanmali Karabukluye eziyet ediyorlar .
Trafik komisyonu Karabul halkini hic dusunmuyor.
Karabuklu 1 ay önce
Belediyesi evkuru oneli karesi resmi gayri resmi ne kadar kurum varsa 100 metre icinde olur sehiri bogarsan böyle olur.Yollar zaten daracık bir iki duba daha çaksinlar duźelir belki.Gidip konya kayseri gibi belediyelerden biraz ders alsin bizim belediye halka eziyet etmesin karabükün sorunu cok fazla ne vekiller ne belediye buna çare olamıyor.
VATANDAŞ 1 ay önce
YOLDAN BÜYÜK KALDIRIM VAR.ÇİFT ŞERİTLİ YOLUN TEK ŞERİDİNİ OTOPARK YAPARSAN OLACAĞI BU.1 MİLYON NUFUSUMUZ YOK.RAHATLATIN ŞU TRAFİĞİ KARABÜKE GİTMEK ÖLÜM ÇİLESİ.SAFRANBOLUDA AYNI.
Kayabaşılı 1 ay önce
YATIN KALKIN DUA EDIN TRAFİK VAR SEHİR MERKEZİN DE DAHA NE İSTİYORSUNUZ TRAFİK DEMEK HAREKET DEMEK TİCARET DEMEK İŞ DEMEK PARA DEMEK SEN İSTANBULDA ANKARADA İZMİRDE VEYA NEWYORK HABERLERINDE SEHİR MERKEZLERİNDE TRAFİK VAR DİYE HABER YAPTIGINI GÖREMEZSİN ÇÜNKÜ ŞEHİRİ ŞEHİR YAPAN NUFUSUDUR TRAFIGIDIR HAREKETİDİR BELİRLİ SAATLERDE TRAFIK OLACAK TABİKİ BU NORMAL BİRSEY SİZ EVİNİZE MİSAFİR GELİYOR DİYE 5+1 EVE TASINIYORMUSUN BIRAZ DUYARLI OLALIM..
Rasim Karabük 1 ay önce
Carsiya tek girişin PTT ordan olmasi saçmalık alternatif yollar yapılacak yada genişletilip park yasağı yapılacak başka çare yok
11
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74