KORONAVİRÜS KARABÜK'TE 520 CAN ALDI

Vaka artışında 3. sırada bulunan Karabük’te Covid-19’dan ölenlerin sayısı 520’ye ulaştı.

banner108
Manşet 28.10.2021, 12:31
1772
KORONAVİRÜS KARABÜK'TE 520 CAN ALDI
banner36

Yeni tip korona virüs (Covid-19) vaka artışının 9-15 Ekim tarihleri arasındaki en fazla vaka artışının yaşandığı 10 il arasında yer alan Karabük’te ölenlerin sayısı 520’ye ulaştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 9-15 Ekim tarihleri arasında açıkladığı vaka sayısı tablosunda Karabük’te haftada 100 bin kişide vaka sayısı 544,30’a yükseldi. Kastamonu ve Zonguldak’ın ardından en çok vaka artışının yaşandığı iller arasında 3. sırada yer alan Karabük’te Covid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 520’ye yükseldi. Hareketliliğin her geçen gün arttığı kentte denetimler artırılırken, haftalık vaka sayısı bin 321 oldu.

Karabük Valisi Fuat Gürel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, aşının önemine dikkat çekerek, "Covid-19’la mücadele etmek hepimizin alacağı çok basit önlemlerle mümkün. Kurallara uyalım lütfen. Artık şüphe götürmez bir şekilde ortaya çıkan gerçek, aşı yaptırmak, birinci doz aşısını yaptırıp süresi dolmasına rağmen ikinci doz aşısını yaptırmayan, ikinci doz aşısını yaptırıp üçüncü doz aşısını yaptırmayan çok fazla insanımız var. Sağlık kuruluşlarımız bu amaçla dur durak bilmeden çalışıyor şehrimizin değişik noktalarında aşılama merkezlerimiz var. Bu noktalara veya bir sağlık kuruluşuna giderek aşımızı yaptıralım. Hadi Karabüklüler, geç olmadan aşılarımızı yaptırarak hem kendimizi, hem sevdiklerimizi hem de toplumumuzu koruyalım" ifadelerini kullandı.

Esnaflardan Yaşar Toker, kurallara uyulmadığı için vaka artışlarının gerçekleştiğini belirtti.

"EĞİTİMİMİZİN DEVAM ETMESİNİ İSTİYORUZ"

6. sınıf öğrencisi olan 11 yaşındaki Zehra Doğan Şahin, ise “Biz okuldayken maskemize, sosyal mesafemize dikkat ediyoruz ama dışarıya çıktığımızda dışarıdaki insanların maske takmadığını görüyoruz. Bu bizi çok üzüyor ve eğitimimiz zarar görüyor. Eğitimimizi göremeyince panikliyoruz ve yeterli seviyede eğitim alamıyoruz. Bu süreçte maskemizi takalım ve mesafemizi koruyalım. Eğitimimizin devam etmesini istiyoruz” diye konuştu.

Şahin, kentteki ölüm sayılarının artmasının kendisini üzdüğünü ve bu süreçte vatandaşlardan kurallara uymalarını istediğini söyledi.

Yorumlar (2)
hüseyin 1 ay önce
Açık havada ve kalabalık olmayan yerlerde maske takmak fayda değil zarardır.Bazıları işi öyle abartıyorki dağın başında,köyde kırda bayırda bak ağzında maske.Temiz hava ve güneş her derdin ilacıdır.
Bencil Olmayan Biri 1 ay önce
Kurallara uyan mi var sanki maske yok mesafe yok insanlar dipdibe birde sorsan müslüman ,Müslümanlık aşı oldum bana birşey olmaz ,bana bulasirsa da dipdibe maskesiz olup başkalarına bulastiririm demek degildir, Belirtisiz büssürü covid li var dışarıda nereden biliyorsun senin o olmadığını ,Allah akıl fikir versin cidden çok zor bir dönemden geçiyoruz ve çoğu insan bencillikte tavan yapmış durumda
banner11
8
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74