KENAN YILMAZ "YUNUS DEĞİRMENCİ VE ALPARSLAN BAYRAKTAR A SORUYORUZ?"

Kardemir işçisinin kademelerinin sendika genel başkanlık malzemesi yapılmasına Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz büyük tepki gösterdi.

Manşet 29.06.2022, 18:54 29.06.2022, 19:15
1991
KENAN YILMAZ "YUNUS DEĞİRMENCİ VE ALPARSLAN BAYRAKTAR A SORUYORUZ?"
banner36

Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanı ve Hak İş Konfederasyonu Karabük İl Başkanı Kenan Yılmaz yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Özçelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci’nin, Kardemir A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Bayraktar ile Kardemir işçisinin kademeleri ile ilgili anlaşma yaptıkları ve 4 Temmuz’da yapılacak yönetim toplantısında kademelerin toplu sözleşmede olduğu gibi yapılacağını duyurmasının ardından yazılı bir basın açıklaması yapan Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz, çelik işçisinin kademelerinin seçim malzemesi yapıldığı yönünde ağır eleştirilerde bulundu.

“Yunus Değirmenci ile Alparslan Bayraktar’a soruyoruz.” Başlığında açıklama yapan Kenan Yılmaz, şu ifadelere yer verdi;

1- Göreve geldiğiniz süre içinde 5 milyar TL kar açıklayan, uzun yıllar sonra hissedarlarına 1 milyar TL kar payı dağıtan Kardemir yönetimi olarak sizlerle ve yetkililerle defalarca görüşmemize ve bu işi tüm iyi niyetimizle masada çözebilmek adına 6 ay boyunca beklememize rağmen, Özçelik İş Sendikası Karabük Şubesi olarak eylemlerimiz başlayana kadar 180 gündür her türlü fedakarlığı yaparak 1600 derece ateşin karşısında çalışan Kardemir işçisinin kademelerini neden vermediniz?

2- Kardemir işçisinin kademelerini sendika genel merkezi seçimlerinde kullanmak üzere seçim malzemesi yapmak için mi beklediniz?

3- 23 Aralık 2019 tarihinden itibaren (şube genel kurulu dışında) Kardemir’e ve İş kazalarında vefat eden arkadaşlarımızın cenazeleri dahil olmak üzere Karabük’e gelmeyen Yunus Değirmenci ve ayda 1 kez Kardemir Yönetim Kurulu Toplantısı dışında Karabük’e gelmeyen Alparslan Bayraktar Kardemir’in hangi ünitesini ve Kardemir işçisinin hangi şartlarda çalıştığını biliyorlar da hangi kademe şeması üzerinde mutabık kalıyorlar?

Biz Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanlığı olarak Kardemir işçisinin 8. kademedeki arkadaşlarımızın tamamının 10. kademe ve üzerindeki kademelere yerleştirilinceye ve 16’lık kademe sistemi fabrikanın her ünitesinde hayata geçirilinceye kadar mücadelemize ve eylemlerimize devam edeceğiz.

Şerefli ve Onurlu Kardemir işçisinin emeği ve alın teri seçim malzemesi yapılamayacak kadar kutsaldır.

Yorumlar (4)
Hüseyin 3 ay önce
Ne mutlu eğri zamanda doğru yerde durabilene emekçi gönüller seninle başkanım her daim yanındayız Kenan Yılmaz başkanım ✊✊✊
K.T 3 ay önce
BÜYÜK BAŞKANHER ZAMAN YANINDAYIZ
✊✊✊EMİN 3 ay önce
Şube başkanımız KENAN YILMAZ önderliginde KARDEMİR emekçileri ile vermiş olduğumuz kademe mücadelesini kimse seçim propagandası yapamaz. ✊✊✊
Karabuklu 3 ay önce
Bizde secim malzemesi yapcaZ 2023 secimlerinde .
banner11
banner12
22
açık
banner125
banner18
banner74