KASTAMONU  VERGİLİ’Yİ İSTİYOR

MHP'li Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili'nin önümüzdeki genel seçimlerde Kastamonu'dan Milletvekili adayı olabileceği konuşuluyor.

Manşet 11.08.2022, 13:41 11.08.2022, 14:04
2490
KASTAMONU  VERGİLİ’Yİ İSTİYOR
banner36

Milliyetçi Hareket Partili Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin Kastamonu’dan Milletvekili aday olması gündeme geldi.

300 Bine yakın seçmene sahip olan Kastamonu’da MHP’nin oy oranı %20’lerde ve en son 2018 Genel Seçimlerinden ikinci parti olarak çıkmıştı.

MHP Kastamonu Milletvekili Adayı olması söz konusu olan Rafet Vergili ise sessizliğini koruyor.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin, Vergili’nin MHP'nin kalesi Kastamonu’dan Milletvekili adayı olmasını isteyebileceği siyasi kulislerde konuşulmaya başlandı.

2009 Yerel seçimlerinde MHP Karabük Belediye Başkanı olan Rafet Vergili, 2014 ve 2019 Seçimlerinde de peş peşe MHP Karabük Belediye Başkanı olarak seçilmişti.

VERGİLİ NE YAPACAK?

Kastamonu’dan MHP Milletvekili adaylığının konuşulmaya başlandığı şu günlerde, Vergili’nin nasıl bir yol izleyeceği ise merakla bekleniyor.

Başkan Vergili'ye yakın isimler, 13 yıllık siyaset hayatını MHP'de sürdürdüğünü, hiç bir kırık çizgi oluşturmadığını ve aynı şekilde Karabük'te siyaset yapmaktan vazgeçmeyeceğini öne sürüyorlar.  

Yorumlar (7)
SAFRANBOLU 2 ay önce
Karabükü halletti de kastamonu kaldıydı
ali cantez 2 ay önce
DUĞRU SÖZE NE DENİR...MİLLİYETÇİ OYLAR İYİYE
Hoca 2 ay önce
Bundan sonra kastamonu düşünsün karabükte yol yok yol daha ne diyeyim ama orada çalışır nasılsa yeğenleri kardemire aldırdı iş aş diyordu gördük...
Taner tavukcu 2 ay önce
Bizede güle güle demek düşer Kastamonununda yürüyen merdivenlere ihtiyacı var tabiki
araçlı 2 ay önce
karabükte iyice dinlendi, biraz da kastamonuda dinlensin
hava değişimi iyi olur
Karabük Riskli 2 ay önce
Karabük riskli, Karabük'te tanınmış bağımsız bile çıkar bu dönem karışık
Doğrucu davut 2 ay önce
Ak parti iktidarında yeteri kadar hizmet alamayan tek il karabük bunda şu anki belediye başkanımız ve geçmiş siyasiler il yöneticileri hepsi suçlu ve gittikçe de yalnızlaşan bir karabük, sosyal aktivitenin sıfır olduğu bir karabük,şu ak parti iktidarı döneminde bir rahmetli Nazım Çapraz bir Pehlivan Baylan olsaydı böylemi olurdu acaba,bir Timurcin saylar olsaydı böylemi olurdu (bir samimiyetinde yok gözlemlerimle söylüyorum adam biraz acar hemen hızarın ağzına koydular)diyeceğim o dur ki; kuzeyin yıldızı diye yola çıkanlar karabukten giden göçü durduramayanlar bu milletin önüne getirilmesin başka partiye oy vermeyede mecbur etmesinler ,rafet beye kastamonuda iyi keyifler.
banner11
banner12
28
açık
banner125
banner18
banner74