KARDEMİR MEĞER TAM ÇİFTLİK OLMUŞ

KARDEMİR'in ofisi olmayan, 25 Bin TL maaşlı Ankara Temsilcisi Mustafa Özkan'dan sonra, Ankara'da Avukat Hüseyin Kaya diye bir kişiye danışman maaşı ödeniyormuş.

Manşet 22.12.2020, 17:26 22.12.2020, 17:50
14389
KARDEMİR MEĞER TAM ÇİFTLİK OLMUŞ
banner36


Bürosu olmayan Ankara Temsilcisi atanmasından sonra, şimdi de Ankara’da Kardemir’in bir danışmanı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz ay TBMM Başkan Müşavirliğinden emekli olan Mustafa Özkan’ın, Kardemir A.Ş’nin irtibat ofisi olmayan Ankara’da temsilci olarak atanması ve aylık 25 Bin TL maaş aldığı ortaya çıkmıştı.

İrtibat ofisi olmayan, bürosu olmayan Kardemir’in Ankara temsilciliğine atanan emekli TBMM Başkan Müşaviri Özkan’ın adeta bankamatik memuru gibi her ay Kardemir’den maaş aldığı büyük tepkilere neden olmuştu.

ANKARA’DA İKİNCİ BİR DANIŞMANA DAHA 4 YILDIR MAAŞ ÖDENİYORMUŞ
2016 Yılında danışman olarak Ankara’da yaşayan Avukat Hüseyin Kaya adında bir şahsa Kardemir’den her ay 15 Bin TL maaş ödendiği öğrenildi.

2009’da AK Parti’den Ankara, Çankaya Belediye Başkan Aday Adayı, 2015’de de yine AK Parti’den Ankara Milletvekili Aday Adayı olan Av. Hüseyin Kaya’nın uzun süredir Kardemir’den danışman adı altında maaş aldığı ortaya çıktı.

Kardemir’in Ankara Temsilcisi olarak Mustafa Özkan’dan sonra, Av. Hüseyin Kaya’nın da Kardemir’den 4 yıldır danışman maaşı alması, “Kardemir kimlerin çiftliği olmuş?” sorusunu gündeme getirdi.

Av. Hüseyin Kaya’ya, Kardemir’in SPK’da ve diğer kurumlarda olan hukuksal süreçleri ile ilgili Kardemir’den yüksek miktarlarda ödemeler yapıldığı iddiaları da edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

KARDEMİR RANT KAPISI OLARAK DEVAM MI EDECEK
Av. Hüseyin Kaya’dan sonra, Mustafa Özkan’ın da Kardemir’e ne gibi hizmetler verdiği ve ne karşılığında her ay 15 ila 25 Bin TL gibi maaşların ödendiğinin kamu yararına artık sorgulanmasını isteyenler, Kardemir’in bankamatik memuru gibi, danışman ya da temsilci adı altında daha kaç kişiye her ay maaş ödendiğinin ortaya çıkmasını bekliyorlar.

Öte yandan yaklaşık bir ay önce haber olarak kamuya yansıyan Mustafa Özkan’ın, ofisi ve irtibat bürosu olmayan Ankara’da Kardemir temsilcisi olarak hala sözleşmesinin devam edip, etmediği Karabük kamu oyunda merak ediliyor.

Yorumlar (28)
B. A 1 yıl önce
Karabük ün pis havasını zehrini yıllarca bu millet çekiyor birileri avanta para alıyor nediyelim haram olsun tüm haklarımuz
Bekir 1 yıl önce
Dört yıldır bağımsızlara övgüler yağdırıyordunuz basın olarak. ŞAPKA düştü kel göründü galiba. Objektif bir araştırma yaparsanız bağımsızların getirdiği yöneticiler yüzünden hammadde problemini ve üretimin durma noktasına geldiğini de göreceksiniz Ergun Bey. Hatta daha fazlasını da.......
Karabuklu 1 yıl önce
Biz karabukde ise girip calismak isterken kardemire adamlar calismadan aylik 25 bin maas aliyorlar vaybe nezaman bu adalet gecek ki bana sorarsaniz ancak adalet obur dunyada olacak ozaman kim kimin hakkina gece bilecek bakam yazikkk
İşçi 1 yıl önce
Alın teriyle 5 bin 6 bin maaş alan işçiye çok para veriyormuş muamele si yapanlar Allah yarına koyar yanına koymaz.
A.a 1 yıl önce
Allah fitil fitil burnunuzdan getirsin.çolugunuzdan çocuğunuzdan çıkarır inşAllah.(hem alanın hem de çanak tutanin.)
E 1 yıl önce
Yorumları dahi iktidarı zora sokmasın diye yayınlamayan siz sözde basın tarih sizleride yazacak
hüseyin 1 yıl önce
Eğer bir kuruş haksız kazanç elde ediliyorsa elde edenden de göz yumandan da misliyle geri tahsil edilmelidir.Aksi taktirde birlikten güç doğar diyerek bir dahaki kongreye biz küçük yatırımcılarda katılıp hesabını sorarız.
leo 1 yıl önce
Adamların suçu ne? Bunları buraya atayanlara hesap soracaksın. bol kepçeden al sana bu kadar maaş olmamalı. İşçi kentine hakarettir.
adem m 1 yıl önce
bala tokunan parmaklarını YER !
Karabüklü 1 yıl önce
Sadece kardemir demi işe gelmeden maaş almak bütün kamuda var böyle iyi bir araştırın araştırmacı kadrosu diye uyduruk bir kadro var işe gelmeden yıllarca maaş alanlar çok bu devlette gençlerde işsizlikten yakınsın Bu devlet böyle nasıl düzelir
işçi 1 yıl önce
pisliği kokuyu çeken karabüklü parayı yiyen başkası haram olsun
vatandaş kazım 1 yıl önce
sayın iktidar vekilleri ne diyor bu işe ..
Sinan Engin 1 yıl önce
Bu dunya boş herkes ölüm tatacak kim ne derse desin Allah herkes yardım et sın kul hakkı
Seyit 1 yıl önce
Kardemir değil Türkiye çiftlik olmuş maalesef. 3 maaş alamayan dövulecek yakında. Aycicek yagi 80 lira olmuş kimin umurunda.
Bjk 1903 1 yıl önce
Yazıklar olsun haram zıkkım
olsun
Eski Kardemir işçisi 1 yıl önce
Kardemir bundan sonra AKP nin arpalığı olacak. Bundan sonra daha önce bize yaptıkları gibi düşük sözleşme ve ücretsiz izinlere hazırlıklı olun.
Eski Kardemir işçisi 1 yıl önce
Kardemir bundan sonra AKP nin arpalığı olacak. Bundan sonra daha önce bize yaptıkları gibi düşük sözleşme ve ücretsiz izinlere hazırlıklı olun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner11
banner12
-9
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74