KARDEMİR İŞÇİSİNİN MAAŞLARINDA İYİLEŞTİRME YAPILACAK MI, YAPILMAYACAK MI?

Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Yılmaz "Kardemir işçisinin maaşlarında iyileştirme yapılacak mı, yapılmayacak mı?" diye sordu ve açıklama bekliyor.

Manşet 17.02.2022, 15:01 18.02.2022, 14:41
2226
KARDEMİR İŞÇİSİNİN MAAŞLARINDA İYİLEŞTİRME YAPILACAK MI, YAPILMAYACAK MI?
banner131
banner36

Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz, Kardemir işçisinin Ocak ayından bu yana beklediği maaşlardaki iyileştirmeler ile ilgili belirsizliğinin devam ettiğine işaret etti.

Şube Başkanı Yılmaz, Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Bayraktar’dan ve Yönetim Kurulundan, kapsam dışı personele yapılan maaş iyileştirmelerinin, çelik işçisine de yapılıp yapılmayacağının açıklanmasını istedi.

Yılmaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Son aylarda ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik problemler ve yüksek enflasyon hepimizin gündeminde yer almaktadır.

Enerjiye, akaryakıta, temel gıda maddelerine ve iğneden ipliğe gelen, yüksek zamlardan sonra toplumun her kesiminde olduğu gibi Kardemir işçimizin de maaşları erimiştir.

Yüksek enflasyon ve zamlar karşısında alım gücü zayıflayan Kardemir ve Kardökmak işçimizin maaşlarında iyileştirme yapılması yönünde beklentimizi, 2 Şubat tarihinde ziyarette bulunduğumuz Enerji Bakan Yardımcımız ve Kardemir Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Alparslan Bayraktar’a birçok konuyla birlikte, bu konuyu da iletmiştik.

Şubat ayı maaşları ile birlikte Kardemir’de kapsam dışı personelin maaşlarında iyileştirme yapıldığını gözlemlerken, sendikamıza üye işçilerimizin ise maaşlarında beklediğimiz iyileştirmenin yapılmadığını gördük.

Kardemir işçisi, umutla beklediği maaşlardaki iyileştirme kararının ne yönde olduğunu hala bilmemektedir. Bu belirsizlik motivasyonumuzu ve morallerimizi de olumsuz yönde etkilemektedir.

Bu nedenle, Kardemir A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Alparslan Bayraktar başta olmak üzere, Kardemir A.Ş. Yönetim Kurulundan, sendika üyelerimiz olan çalışanların maaşlarında iyileştirme yapılıp yapılmayacağı yönündeki kararlarını açıklamalarını bekliyoruz.”

Yorumlar (2)
Karabuklu 6 ay önce
Daha ne maaş alacaksınız ya sizin aldığınız maaşın yarısına onbinlerce genç koşa koşa çalışır
Hakkı Doğru 6 ay önce
Sırf zengini yermek için onlarca haber yapıldı. Haksız iie alım var dedik sınavlarında bile hile yaptılar Allaha havale ediyorum. İst. Ank kendi yandaşları alındı şimdi yönetimw telefon yapdı tabi zam yapıldı. Allah biliyor ya beter olsun kardemir adı karabükten gelir ama işiçi bile dışardan akp iş başkanı oy diye kesinlikle gezmesin durumu zor vekillerden ses yok oyda yok 12 yıl verdim sırf üye cemaatmi verdi oyu görelim şurda 1 yıl var
banner11
banner12
21
açık
banner125
banner18
banner74