KARÇEL’DE TOPLU SÖZLEŞME BİTTİ

KARDEMİR A.Ş.’ye bağlı olan KARÇEL A.Ş.’de 4 Ocak da başlayan Toplu İş Sözleşme görüşmeleri sonuçlandı

Manşet 24.05.2022, 18:58 24.05.2022, 19:06
3171
KARÇEL’DE TOPLU SÖZLEŞME BİTTİ
banner131
banner36

KARDEMİR A.Ş.’ye bağlı olan KARÇEL A.Ş.’de 4 Ocak da başlayan Toplu İş Sözleşme görüşmeleri sonuçlandı.

Özçelik İş Sendikası Karabük Şubesi’nin KARÇEL A.Ş.’de yaklaşık 5 aydır yürüttüğü TİS (Toplu İş Sözleşmesi) ilk 6 aylık dilimde %51 zam artışı ile bağıtlandı.

205 İşçinin yararlanacağı ve TİS’den önce en düşük 18.73 Lira olan saat ücreti, 28.22 Liraya çıktı. Buna göre KARÇEL’de en düşük taban maaş, net 6.603 Lira oldu.

TİS Sonucu Ramazan Bayramı ikramiyesine %101’lik artış yapılarak, brüt 1.400 Lira, Kurban Bayramı ikramiyesine de %130’luk artış yapılarak 2.000 Lira oldu.

KARÇEL işçisi ile bir araya gelen ve TİS sonucunu açıklayan Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz ile Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Başkan Adayı Recep Akyel, işçilere birer konuşma yaptılar.

Şube Başkanı Kenan Yılmaz konuşmasında “4 Ocak günü başladığımız TİS görüşmelerini bugün itibariyle mutlu bir şekilde bağıtlamış olduk. Toplu sözleşmemizin detaylarını sizlere aktarmak üzere sözü Genel Başkan Adayımız Recep Akyel’e bırakıyorum. Hepimize hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

Genel Başkan Yardımcısı ve 15. Dönem Genel Başkan Adayı Recep Akyel ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Başta toplu sözleşme görüşmelerinde bize güvenerek onurlu ve dik duruş sergileyen KARÇEL işçisine teşekkür ederim. Bizim sendikal anlayışımızda toplu sözleşmelere işçi ile başlayıp, işçi ile bitirmek vardır. Emekçinin bilgisi dışında ve istemediği bir toplu sözleşmeye asla yanaşmayız. Karçel’de de sizlerle başladığımız TİS sürecinin her anını sizlerle paylaşarak, sizlerin de mutlu olduğu bir şekilde bugün bitirdik. Yaklaşık 5 aydır toplu sözleşme görüşmelerini sürdüren Karabük Şubemizin başarılı başkanı Kenan Yılmaz olmak üzere, şube yönetimindeki tüm arkadaşları böyle bir başarılı sonuç için tebrik ederim. Yaşasın onurlu hak mücadelemiz, yaşasın Hak İş, yaşasın Özçelik İş Sendikası.”

Yorumlar (0)
banner11
banner12
20
açık
banner125
banner18
banner74