KARANTİNA YURDUNDAN KAÇIŞLARI 12 SAAT SÜRDÜ

İstanbul’da yakalandıktan sonra Geri Gönderme Merkezine gönderilmek üzere Karabük’e getirilen 3’ü Pakistanlı biri Afgan uyruklu şahıs karantina yurdundan kaçtı.

banner108
Manşet 07.05.2021, 16:20
2713
KARANTİNA YURDUNDAN KAÇIŞLARI 12 SAAT SÜRDÜ
banner36

İstanbul’da yakalandıktan sonra Geri Gönderme Merkezine gönderilmek üzere Karabük’e getirilen 3’ü Pakistanlı biri Afgan uyruklu şahıs karantina yurdundan kaçtı. Kaçan 4 göçmen 12 saat süren arama çalışmalarının ardından İstanbul-Ankara yolu üzerinde yakalandı.

Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele kapsamında ülkeye yasa dışı yollarla girdikleri tespit edilen göçmenler İstanbul’dan Göç İdaresi Müdürlüğü Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edilmek üzere sağlık kontrolü için Karabük’e gönderildi. Burada Kovid testinden geçirildikten sonra Safranbolu İsmail Necati Efendi Yurdunda karantinaya alındı. Karantina yurdundan dün gece saat 22.00 sıralarında 3’ü Pakistan, biri Afganistan uyruklu 4 göçmen yurttan kaçtı.

DİDİK DİDİK ARADILAR

Safranbolu Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve Karabük Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı ekipleri kaçan 4 göçmen için saatlerce Bostanbükü köyü, Kılavuzlar Mahallesi, 100 Yıl. Mahallesi ve Üniversite bölgesinde arama tarama çalışmaları yaptı. Seralara kadar her alanın didik didik arandığı çalışmalar 12 saat sonunda kaçak göçmenlere ulaşıldı. Karabük’ü Ankara ve İstanbul’a bağlayan karayolunun Hamzalar mevkiinde kıskıvrak yakalanan göçmenler, İstanbul’a geri gitmeye çalıştığı öğrenildi.

Gerekli işlemlerin ardından 4 göçmen yeniden yurda yerleştirildi.

Yorumlar (1)
Karabüklü 7 ay önce
Neden yurda geri yerleştiriyosunuz aç bırakın kuru yerde yatsınlar. Bunlar aç kalsa mutlaka birinin canını yakarlardı. Yasaların güncellenmesi ve cezaların caydırıcı olması lazım. Malesef kimse cezalrdan korkmuyor suç işleyenin yanına kar kalıyor bu dünyada
banner11
4
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74