KARABÜK LGS'DE 5 TÜRKİYE BİRİNCİSİ ÇIKARTTI

Karabük'te LGS'de 5 Öğrenci Tam Puan Alarak Türkiye Birincisi Oldu

Manşet 30.06.2022, 11:05 30.06.2022, 11:13
5325
KARABÜK LGS'DE 5 TÜRKİYE BİRİNCİSİ ÇIKARTTI
banner131
banner36

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ 5 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilen Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına Giriş Sınavı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

LGS'de 5 Öğrencimiz Tam Puan Alarak Türkiye Birincisi Oldu

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş yaptığı açıklamada; "2022 LGS sonuçlarına göre İlimiz genelinde 5 öğrencimiz 500 tam puan alarak Türkiye Birincisi olmuştur.

Ülke genelinde tüm soruları doğru olarak cevaplayan 193 öğrenciden 5'inin İlimizden çıkmış olmasının nüfus ve öğrenci sayısı oranına göre çok büyük bir başarı olduğunu vurgulayan İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat AKBAŞ, bu başarı bir takım başarısıdır. İdarecisinden öğretmenine, velimizden okulumuzu temizleyen hizmetlisine kadar eğitim ailemizin üstün emeklerinin karşılığıdır. Öğrencilerimizi kutluyorum, öğretmenlerimize teşekkür ediyorum, velilerimizi, idarecilerimizi tebrik ediyorum. Sınav her şey demek değildir.

Bakanlığımız tarafından öğrencilerimizin hizmetine sunulan yardımcı kaynaklar, testler ve yeni sınav sistemine göre hazırlanmış örnek sorularla çocuklarımız ne yaptıklarının bilincinde olarak hazırlandılar. Bakanlığımız emir ve talimatları doğrultusunda Sayın Valimizin büyük destek ve himayeleriyle Karabük Eğitim Ailesi olarak çocuklarımıza hayatın her noktasında mutlu olabilmelerini sağlamak adına en kaliteli hizmeti sunabilmek için uzunca bir hazırlık sürecini hep beraber yönettik ve şu anda da bu çalışmanın semeresini aldık.

LGS uygulamasını da sorunsuz olarak tamamladık. Birlik ve beraberlik içinde başardığımız bu sürece katkısı olan, ve yapmış olduğumuz çalışmalarda desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER'e, değerli büyüğümüz Sayın Mehmet Ali ŞAHİN'e, Bakan Yardımcımız Sayın Sadri ŞENSOY'a, eğitim öğretim sürecinin her safhasında bizlerin yanında olan ve himayelerini her zaman gördüğümüz Valimiz Sayın Fuat GÜREL'e, bizlerin hep yanında olan ve işlerimizi titizlikle takip eden Karabük Milletvekillerimiz Sayın Cumhur ÜNAL ve Sayın Niyazi GÜNEŞ'e, Karabük Belediye Başkanımız Sayın Rafet VERGLİ'ye, Sayın Kaymakamlarımıza, İlçe Belediye Başkanlarımıza, Sivil Toplum kuruluşlarımıza, il yöneticilerimize, ilçe müdürlerime, ilçe yöneticilerime, okul yöneticilerimize ve çocuklarımızı en donanımlı şekilde yetiştirmek düstur ve gayretiyle çalışan öğretmenlerimize, bizlerin en büyük yardımcısı kıymetli velilerimize, Eğitim Ailemizin her bir ferdine en kalbi duygularımla teşekkür ederim. Biz Birlikte Güçlüyüz." dedi.

LGS'de Türkiye Birincileri

Mevlana İmam Hatip Ortaokulu Öğrencimiz Şeyma Nur ÇOŞTU,

Safranbolu Emek Ortaokulu Öğrencimiz Elif BAYRAM,

Şehit Murat Akdemir Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencimiz Aslınur KARABULUT,

Karabük Bahçeşehir Koleji Ortaokulu Öğrencilerimiz Deniz SERKAN ADABAŞ ve Kerem ESERLER

Yorumlar (4)
Selim 2 ay önce
Okulda ders anlatamayip özel derste parayı görünce bülbüller gibi şakıyan öğretmenler (!) .. dibine kadar siyasallaşan siyasilerin emir eri olmuş idareci (!) ler... Çocuğuna edep ahlak haya iffet itaat helal haram vatan bayrak devlet din sevgisini öğretmeden okula gönderen büyük insan(!) Veliler .milli
ve eğitimi olmayan öğretim bakanliği ve çoğunun hiçbir hedefi ideali derdi olmayan sosyal medyanın yetiştirip piyasaya sürdüğü zavallı gençlik.. Allah bu milleti yukaridaki saydıklarım dan korusun...
Yenceli veli 2 ay önce
Hocam teşekkürü geç
5 öğrencinin 2 si özel okulda zaten.ilin
Genel durumundan da bilgiler bekliyoruz. Saygilar
Süheyl Karakaş 2 ay önce
Her okul her sene ne başarı elde etmiş internet sitelerine koymalılar. Bütün öğrencilerin başarı ve başarısızlıkları, sınıf öğretmenleri, ders öğretmenlerini, idarecilerini velilerin bilmeye hakkı var!Sadece o okulun değil bütün Karabük velilerinin.Ona göre hangi okul, hangi öğretmen başarılı belli olsun.
Sami hoca 2 ay önce
Nevzat müdürümüzün şahsında karabük eğitim camiasını tebrik ediyoruz. Bu büyük bir başarı kimse küçümsemesin. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir konu ilk defa bir il müdürü tüm belediye başkanlarına teşekkür etti.Bu bile takdire şayandır. Milli Eğitim Müdürü gösterişden uzak sadece fotoğraf paylaşarak günü ve koltuğunu korumak amacında olmadığını herkese göstermiştir. Adaletli liyakatli ve başarılı müdürlerimiz çoğalır inşAllah
banner12
29
parçalı az bulutlu
banner125
banner18
banner74