KARABÜK BELEDİYESİ HAYVAN BARINAĞI AÇILDI

Karabük Belediyesi Hayvan Barınağı ve Bakımevi, hizmete açıldı.

banner108
Manşet 07.10.2021, 20:49
1331
KARABÜK BELEDİYESİ HAYVAN BARINAĞI AÇILDI
banner36

Karabük-Yenice kara yolunda yaklaşık 3 bin metrekare alan üzerine inşa edilen barınak ve bakımevinde, 150 hayvan kapasiteli köpek barınağı bulunuyor.

Tesiste 300 metrekare kapalı alttan ısıtmalı barınma, 200 metrekare gezinme, 40 metrekare kaloriferli ve kapalı barınma, 20 metrekare gezinme alanı ile 42 kedi kapasiteli barınak da yer alıyor.

Bakımevi, 12 anneli yavru kedi kafesi, 30 kedi kafesi, 2 ameliyathane, muayenehane, sterilizasyon ve ilaç odalarıyla hayvanlara hizmet vermeye başladı.

Belediye Başkanı Rafet Vergili, açılışta yaptığı konuşmada, hayvan barınağını belki de Karadeniz Bölgesi'nde en yeterli barınak haline getirdiklerini söyledi.

Hayvanlar için tam teşekküllü bir bakımevi yaptıklarını belirten Vergili, şöyle devam etti:

"Barınaktaki ameliyathanemizi ve cihazlarımızı ihtiyaç halinde tüm hayvanlara hizmet edecek şekilde alımını yaptık. Kurban Bayramı'nda dişi hayvan kesilirken gebe olup olmadığı ultrason cihazımızdan teşhis konulacak. Karabük'te çok daha gelişmiş barınakla iyi bir hizmet sunmayı düşünüyoruz. Salgın döneminde hiçbir sokak hayvanını aç bırakmadık. Belediye olarak yeterli gıda teminini yaptık."

Konuşmanın ardında dua edilerek barınağın açılış kurdelesi öğrencilerle kesildi.

Daha sonra Vergili ve protokol üyeleri barınağı gezdi.

Açılışa gelen ilkokul öğrencileri de okul harçlıklarıyla aldıkları mamalarla barınaktaki hayvanları besledi.

Barınağın açılış törenine Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, kurum müdürleri ve vatandaşlar da katıldı.

Yorumlar (7)
Güngör BİLİR 1 hafta önce
Karabükün hayrına yaptığın tüm hizmetlerden dolayı Allah razı olsun.Diğer vaadlerini ve Karabükspor meselesini de halledersen tarihe geçersin. Teşekkürler kardeşim.
Adsız Cengaver 2 hafta önce
reis güzel bir hizmet yapmışsınız başka güzel hizmetlerinizde oldu sağolun lakin esas yapman gereken ve vaat ettiğin hizmetleri bir an önce başla ne zaman basının önüne çıktığında vaat ettiğin yatırımları sorulduğunda ihalesine çok kısa süre içinde çıkılacak yada başlanacak yada temel atacağız gibi cekler caklar fakat ortada icraat yok yollar bozuk trafik felaket hani soğuksu makas başından safranbolu girişine kadar araçlar kesintiye uğramadan gidecek projeniz ne oldu seçim olalı 2,5 yılı geçti icraat yok çarşı merkezi tafiği felaket araç çayı ve çevresi berbat içme suyu aşırı kireçli sözde kireçten arıtılıp damacana suyundan daha kaliteli olacaktı daha bunlar gibi bir sürü eksiklikler bu vaatlerinize bir an önce başlayıp hizmete sokun
Celal 6 gün önce
Kapımda 2 ana tarafından terkedilmiş 2aylık 8 yavru kedi var.birer can saydım besliyorum ama nereye kadar.hayvan barınağında yavru kedi maması süt tozu istedim ilgilenmediler.hasta olmaya başladılar dedim barınak veteriner i umursamadı.yakında tek tek ölmeye başlarlarişin özü dağ fare doğurdu
Karabuk 1 hafta önce
Başkana bütün karabukteki hayvanlara hizmete hazırız sözü hiç yakışmadı.
Karabuk ilinde 40 dan fazla veteriner kliniği var.
Bütün karabukteki hayvanlara hizmet vereceğini soylemiş. Hiç aklına gelmedim? Veterinerlerinde ailesi olduğu?
O zaman bediye haddahanede açsın . Bütün halk faydalansın.
Barınak sadece sokak hayvanlarına hizmet vermelidir.
sel 2 hafta önce
zaten sevilen bir başkan rafet vergili.son dönemde yaptığı yağmur suyu dranaj çalışmalarından sonra hayvan barınağı üstüne katma değer kattı bravo başkan
Güler Fidan 2 hafta önce
Maske takmış çocuğun gülümsemesini istemek nasıl bir durum? Tuhaf oldu sanki.
Recep KARTAL 2 hafta önce
Bir Karabük lü ve bir vatandaş olarak çok güzel bir hizmet olmuştur hayırlı faydalı hizmettir bu güzel varlıkların sadece yemek su ilgili ve kafalarını sıkacağı bir yere ihtiyaçları var karşılıksız sevgi emeği geçenlere teşekkürler Allah razı olsun
banner11
10
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74