İŞTE 250 BİNDEN KARABÜK'ÜN PAYINA DÜŞEN KONUT SAYISI

Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesinde Karabük'ün payına düşen konut sayısı belli oldu.

Manşet 15.09.2022, 17:19 15.09.2022, 17:45
5151
İŞTE 250 BİNDEN KARABÜK'ÜN PAYINA DÜŞEN KONUT SAYISI
banner36

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı, "Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Projesi" olarak nitelenen 250 bin konutluk projeden Karabük'ün payına düşen sayı belli oldu.

"İlk Evim, İlk İş Yerim" olarak isimlendirilen projesinin ilk etabını oluşturan 250 bin konuttan Karabük'e payına 752 konut düştü. 

Konutların ilçelere göre dağılımı Karabük Merkez 280, Safranbolu 200, Eskipazar 120, Eflani 63, Ovacık 30, Yortan Beldesi 59 adet şeklinde belirlenirken toplamda 752 konut inşa edilecek.

Karabük'te proje kapsamında yapılacak olan toplam 752 konutlardan birine vatandaşlar, 2+1 şeklindeki konut için aylık 2 bin 280 lira, 3+1 içinse 3 bin 187 liradan başlayan taksitlerle sahip olabilecekler. 

E-Devlet, Halk Bankası ve Ziraat Bankası’ndan 15 Eylül ile 31 Ekim 2022 tarihleri arasında başvuruların yapabileceği projede şehit yakınlarına, gazilere ve engelli vatandaşlara %5, emekli ve gençlere %20 kontenjan verileceği belirtildi. 

Öte yandan AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, "İlk Evim İlk İş Yerim" sosyal konut projesine ilişkin açıklamalarda bulunarak, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesinin vatandaşlara hayırlı olmasını diledi. Altınöz, “Cumhuriyet tarihimizin en kapsamlı sosyal konut kampanyası olan İlk Evim İlk İş Yerim Projesi ile 81 ilimizde ve Karabük’ümüzde sosyal konutlar yaparak milletimizin istifadesine sunacağız.

Vatandaşlarımız 2+1 konutlara aylık 2 bin 280 liradan, 3+1 konutlara ise aylık 3 bin 187 liradan başlayan taksitlerle sahip olacak. E-Devlet, Halk Bankası ve Ziraat Bankası’ndan 15 Eylül 31 Ekim 2022 tarihleri arasında başvuru yapabilecek. Şehit yakını, gazilerimiz ve engelli vatandaşlarımıza %5, emeklilerimize ve gençlerimize %20 kontenjan verilecek. Devletimizin dünyada eşine az rastlanır bir seferberlikle milletimize sunduğu bu proje ile inşallah yüz binlerce vatandaşımız ev sahibi olacak.
Milletimizle birlikte, ülkemize eser ve hizmet kazandırmayı sürdüreceğiz. Karabük’e desteklerinden dolayı başta Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyemiz, önceki dönem TBMM Başkanımız, değerli büyüğümüz Sayın Mehmet Ali Şahin Başkanımıza ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a Milletvekillerimize teşekkür ediyorum
.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (11)
Karabüklü 2 hafta önce
Ovacık a neden fazla Karabük ün en az nüfuslu yeri ovacık. Nüfusa göre veya ihtiyaca göre neden yaymamışlar
Cibin 2 hafta önce
Ovacık önemli ohooo, önemli olan siyasilerin memleketleri nüfusun fazla olmasının bi önemi yok.
Delm 2 hafta önce
Eksik bilgi çok var. Ama açıklamalar yavaş yavaş açılıyor. Seçim de yaklaşıyor. Hayat şartları da seçime endeksli olduğundan çok soru işareti var. Haydi hayırlısı olsun inşAllah
leo 2 hafta önce
Basiretsiz, yarını göremeyen beceriksiz yönetiler, şimdi giderler Kardemir Bacalarının dibine Toki evlerini yaparlar!
Terzi 2 hafta önce
Nereye yapılacak merkez ve Safranbolu bilen varmi
Ali ihsan 2 hafta önce
Yeniceye yok mu?
Zümrüt 2 hafta önce
Her zaman ki gibi YENİCE teyet geçmişler
Cemil 2 hafta önce
Sistemde Safranbolu görünmüyor. Yanlış bilgi mi acaba?
Ahmet Gül 2 hafta önce
İyi de e-devlet üzerinde Safranbolu görünmüyor bunun sebebi nedir?
Ali Cantez 2 hafta önce
safranbolu chp belediyesinde olduğundan olabilir mi ?
Kazım Eken 2 hafta önce
Nerelere yapılacağı hakkında bir bilgi var mı
Her kes bir yer söylüyor
banner11
banner12
22
açık
banner125
banner18
banner74