HASTANELERDEKİ DOKTOR SIKINTILARINI AŞACAĞIZ

AK Parti İl Başkanı İsmail Altınöz, son günlerde yaşanan hastanelerdeki doktor sıkıntılarının nedenini açıkladı ve sıkıntıyı aşacaklarını belirtti.

Manşet 11.08.2021, 14:18 11.08.2021, 15:24
1267
HASTANELERDEKİ DOKTOR SIKINTILARINI AŞACAĞIZ
banner131
banner36

AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, hastanelerde yaşanan randevu sıkıntısına değindi.

Altınöz, hastanelerde yaşanan randevularla ilgili sıkıntılar hakkında bilgi verdi ve konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Bu konuyla ilgili sıkıntı yok demek yanlış olur, sıkıntı var ama bu sıkıntının sebepleri de ortada onu da izah etmek için gayret gösteriyoruz. Bunu iki türlü sıkıntısı var, bir pandemi bittikten sonra doktorların istifa ve tayinle ilgili yasakları kalktı. Hem branş doktorlarından hem pratisyen hekim dediğimiz özellikle acillerde, ilçelerde görev yapan pratisyen hekimlerden çok büyük bir istifalar oldu. Çünkü bunlar genel de uzmanlık sınavlarına hazırlanıp işte atandıktan sonra uzmanlık için istifa edip uzmanlık sınavlarına girenler pratisyen hekimler tabi bundan dolayı sıkıntılar oldu. 

İkincisi yaklaşık iki yıldır sağlık çalışanları sizin de eşiniz dostunuz var, bunlar gece gündüz çalışıyor, izin kullanamıyorlardı. Tabi izinlerde açıldığı zaman, yaz tatili de girdi, yeniden bir pandemi olur, yeniden izinlerimizi kullanamayız diye yoğun bir şekilde izin kullanma talebi var. Tabi iki yıldır da büyük zorluklarla çalışan sağlık çalışanlarına biraz izinde verildi açıkçası. 

Pandemi nedeni ile hastaneye gidemeyen halkımızda evlerindeydi. Şimdi vatandaşlarımız hastanelere gelmeye başladı, bundan dolayı bir sıkıntı var. Bu durumun farkındayız. Bir iki branşlarla ilgili geçici görevlendirme yaptık. Vekillerimizle Sağlık Bakan Yardımcımızı ziyaretimizde eksik olan branşlarla ilgili hemen ayın 10’unda atamalarla ilgili yeni süreç başlayacak, bu eksik olan branşları tamamlamaya başlayacağız.

Karabük’te günlük acil ve polikliniklerdeki sayı 3500’ü geçiyor. Çok yoğun bir hasta sayısı var. Bu geçici bir dönem bunu çözeceğiz inşallah.”

Yorumlar (6)
hakkı 1 yıl önce
3 yıldır memlekette bazı branşlarda doktor yok. pandemi başlayalı 1.5 yıl oldu. hikaye anlatmayın. idarecilerin ne vatandaşı ne çalışanı düşündüğü sadece koltuklarını korumayı düşündüğü bir dönemde sizden sıkıntı çözmeyi beklemek hata zaten.
Ali Cantez 1 yıl önce
Sağlık bakanlığı karabüklü bürokratları Sallamıyor..NOKTA
Onur 1 yıl önce
Hayatınız hikaye be.. Sağlık sistemi müthiş, anında randevu alınıyormuş. Arkadaş 2 aydır randevu bulamıyoruz kardiyolojiye.
misafir 1 yıl önce
Siz sadece Karabük'te siyasal bir partinin yöneticisisiniz. Bu ilin Valisi var, Sağlık Müdürü var, vs. vs. yöneticileri var. Böyle bir açıklama yapmanızı doğru bulmuyorum. Bu açıklama en fazla, "Bize gelen talepler var, ilgili mercilere iletiyoruz" şeklinde olabilmeli. Bir ili iktidarda da olsa siyasal bir partinin il başkanı yönetmemeli.
Selim 1 yıl önce
Hiç bir memur kendi memleketinde çalışmayacak. Hiç kimsede kendi memleketinde idareci olamayacak . ( Bknz Karabük kamu kurumlarına...
Ceren 1 yıl önce
hayatı hikaye bu adamın
banner12
19
açık
banner125
banner18
banner74